Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

İyi ki İzledim Dedirten Netflix Bilim Kurgu Dizileri

Eğer Netflix'te izleyecek kaliteli bilim kurgu dizileri arıyorsanız, doğru sayfaya geldiniz! Sizler için hazırladığımız bu listemizde, dijital yayın platformundaki en iyi 10 bilim kurgu dizisini sıralıyoruz.

Netflix bilim kurgu dizileri konusunda oldukça geniş ve kaliteli bir koleksiyona sahip. Stranger Things ve Archive 81 gibi fantastik bilim kurgu dizilerinin yanı sıra Dark ve Into the Night gibi uluslararası menşeli serileri kütüphanesinde barındıran platform, soluksuz bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

Bilim kurgu türü, içinde pek çok unsur ve hikaye barındırdığı için bu kategori altındaki yapımların konuları değişkenlik gösteriyor. Kimisi uzay hakkındayken, kimisi de zaman yolculuğunu merkezine alıyor. En iyi Netflix bilim kurgu dizilerinden oluşan listemizi her zevke hitap edecek şekilde hazırladık. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan başlayalım!

En İyi Netflix Bilim Kurgu Dizileri

 • Into the Night
 • Away 
 • Archive 81
 • Stranger Things
 • Black Mirror
 • The 100
 • Dark 
 • The OA
 • Lost in Space
 • Sense8 

Into the Night (2020 – )

netflix bilim kurgu dizileri

Oyuncuları arasında Türk aktör Mehmet Kurtuluş’un da olduğu kıyamet sonrası bilim kurgu dizisi Into the Night, küresel bir felaketten kaçan bir grup uçak yolcusunu konu alıyor. Dizideki tüm karakterler farklı milletlerden olduğu için hikaye boyunca ilginç kültür çatışmalarına da şahit oluyorsunuz. Yakın zaman önce yayınlanan Yakamoz S-245 ile evrenini genişleten Into the Night, mutlaka izlemeniz gereken Netflix bilim kurgu dizilerinden. Seyretmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Away (2020)

en iyi netflix bilim kurgu dizileri

Hilary Swank’in başrolünde olduğu Away, NASA astronotu ve Mars görevinin komutanı Emma Green’in serüvenini merkezine alıyor. Tehlikelerle dolu üç yıllık Mars yolculuğunda astronotlardan oluşan uluslararası bir mürettebatı yönetmek üzere eşini ve kızını arkasında bırakan kahramanımız, kendi hayatı üzerinde sarsıcı bir deneyim yaşar. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Archive 81 (2022)

bilim kurgu dizileri netflix

Farklı zaman çizelgelerinde geçen bilim kurgu dizilerinden hoşlanıyorsanız, Archive 81 ile tanışmanızı tavsiye ederiz. Başrolde izlediğimiz Mamoudou Athie, 90’lardan hasar görmüş video kaset koleksiyonunu restore etmek için işe alınan arşivci Dan Turner’ı canlandırıyor.

Kasetlerin geçmişle bugün arasında bir köprü olduğunu keşfeden Turner, gizemli bir tarikatın ve ölü bir genç kadının izinden gider. Ürpertici atmosferi ve doğaüstü gerilimi ile öne çıkan Archive 81, son dönemin en iyi bilim kurgu dizileri arasında yer alıyor. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Stranger Things (2016 – )

stranger things dördüncü sezon

Netflix bilim kurgu dizilerinden oluşan bir listede Stranger Things‘in olmaması düşünülemezdi. Duffer Kardeşler’in 80’lerin korku filmlerine selam çakan ünlü dizisi, gizli bilimsel deneylere konu olan El (Eleven) isimli küçük bir kızı konu alıyor.

Alternatif bir boyuttan dünyaya gelen canavarları savuşturmak için telekinetik güçler kullanan kahramanımıza, Mike, Will, Dustin, Lucas ve Max isimli beş arkadaşı daha eşlik ediyor. Macerasına 2016’da başlayan Stranger Things 4. sezonu ile 27 Mayıs’ta geri dönecek. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Black Mirror (2011 – )

black mirror netflix

Charlie Brooker tarafından hayata geçirilen kasvetli teknoloji antolojisi dizisi Black Mirror, fütüristik teknolojik fikirleri acı verici insan hikayeleri ile birleştiriyor. Teknolojinin insan üzerindeki tahakkümünü anlatan dizi, çoğu zaman geleceğe dair karamsar bir tablo çiziyor. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

The 100 (2014 – 2020)

The 100 netflix bilim kurgu dizileri

Tam yedi sezon boyunca evlerimize konuk olan The 100, en iyi Netflix bilim kurgu dizileri arasında yer alıyor. Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabından uyarlanan seri, nükleer kıyamet sonrasında yerle bir olan Dünya’nın yeniden yaşanabilir bir yer olup olmadığını öğrenmek için dünyaya gönderilen 100 genç mahkumu konu alıyor.

Dark (2017 – 2020)

Dark netflix

Netflix’teki Alman dizilerinden biri olan Dark, zaman yolcuğu temasına olağanüstü bir bakış getiriyor. Kasabadaki bir çocuğun ortadan kaybolmasıyla başlayan hikaye, titizlikle kurgulanmış son derece kompleks bir anlatıya sahip. Kasvetli bir atmosfere sahip olan bilim kurgu dizisi, özellikle şok edici finaliyle tüm zamanların en iyi Netflix orijinallerinden biri olarak anılmayı hak ediyor. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

The OA (2016 – 2019)

The OA netflix

The OA, evinden kaybolduktan yedi yıl sonra gizemli yeteneklerle geri dönen Prairie Johnson’ı takip ediyor. Kaybolmadan önce kör olan ve geri döndüğünde görme yetisini yeniden kazanan Johnson, gizli bir görev için beş yabancıyla bir ekip kurar. İlk iki sezonu ile çok sevilmesine rağmen Netflix tarafından iptal edilen The OA, izleme listenize eklemiz gereken en iyi bilim kurgu dizilerinden biri. İzlemek için bu sayfaya gidebilirsiniz.

Lost in Space (2018 – 2021)

Lost in Space bilim kurgu dizileri netflix

Aynı isimli 1965 yapımı filmin reboot’u olan Lost in Space, insanlığın kendisini yok olmanın eşiğinde bulmasından iki yıl sonra, bizi 2046’ya götürüyor. Robinson ailesi, yeni bir gezegeni kolonileştirmek için bir ekiple yola çıkar. Yolculuk boyunca önemli çıkmazlarla karşılaşan aile, ilginç yeni ortamlar ve garip bir uzaylı robotla tanışır. Diziyi buradan izleyebilirsiniz.

Sense8 (2015 – 2018)

Sense8 netflix

Netflix’teki en iyi bilim kurgu dizilerine yer verdiğimiz listemize, The Matrix‘in yaratıcıları tarafından hayata geçirilen bir yapım ile nokta koyuyoruz. Sense8, dünyanın dört bir yanından zihinsel ve duygusal olarak bağlantılı olduklarını keşfeden sekiz yabancıyı konu alıyor.

Kendilerini hedef alan bir örgüte karşı güçlerini birleştiren kahramanlarımız, tehlike anında birbirlerinin becerilerine etki edebiliyor. İzlerken her karakteri ile duygusal bağ kuracağınız bir dizi olan Sense8, iyi ki izledim diyeceğiniz Netflix bilim kurgu dizilerinden. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Netflix hakkındaki diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.