Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Oyunları Android ve iOS’te Nasıl Oynanır?

Günümüzün en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından Netflix, kısa süre önce oyun dünyasına giriş yaptı. Kütüphanesi üzerinden Android ve iOS kullanıcılarına mobil oyunlar sunan şirket, yeni bir dönemin startını verdi. Peki, Netflix oyunlar telefondan nasıl oynanır?

Daha önce bildirdiğimiz gibi Netflix oyun dönemi resmen başladı. 1990’lı yıllarda posta yoluyla DVD satan bir şirketten, bugün Hollywood’un köklü stüdyoları ile aynı pastayı paylaşan bir medya devine dönüşen Netflix, gözünü şimdi de milyar dolarlık oyun sektörüne çevirdi.

Bazıları Stranger Things gibi Netflix orijinal dizilerine dayanan tüm mobil oyunlar, mevcut abonelik planına dahil olarak sunuluyor. Akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki uygulama üzerinden Netflix oyunlarına kolayca erişebilirsiniz.

Netflix Games Büyümeye Devam Ediyor

netflix oyunları

Yalnızca tüm Netflix kullanıcıları için ücretsiz olmakla kalmayan oyunlar, aynı zamanda oyun içi reklamlara veya uygulama içi satın almalara da sahip değil. Daha da güzeli, oynamak için aktif bir internet bağlantısı da gerektirmiyor. Şu an itibarıyla Netflix oyun koleksiyonunda bulunan yapımlar şöyle:

 • Stranger Things 3: The Game
 • Stranger Things: 1984
 • Card Blast
 • Shooting Hoops
 • Teeter Up
 • Bowling Ballers
 • Wonderputt Forever
 • Asphalt Xtreme
 • Dominos Cafe
 • Knittens

Aktif bir Netflix aboneliğiniz varsa bu oyunları hemen deneyebilirsiniz. Şimdi gelelim, Android / iOS akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Netflix oyunlarını nasıl oynayabileceğinize.

Netflix Oyunları Nasıl Oynanır?

netflix oyun
 1. Netflix’i açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. Akıllı telefon kullanıyorsanız Netflix uygulamasında özel oyun satırına/sekmesine gidin. Bir tablet kullanıyorsanız, aynı yere Kategoriler menüsünden de erişebilirsiniz.
 3. Tercih ettiğiniz oyunu seçin ve ‘Oyunu İndir’e tıklayın.
 4. İşletim sisteminize göre App Store veya Google Play Store‘a yönlendirileceksiniz.
 5. İndir butonuna dokunun.
 6. Oyun yüklendikten sonra Netflix profilinizi seçin (çocuk profili olmamalıdır)

Şimdilik oyunlara doğrudan Netflix uygulaması üzerinden erişilemiyor. Uygulama bir nevi, söz konusu yapımlara açılan kapı görevi görüyor. Fakat ilerleyen dönemde bu deneyimin doğrudan Netflix’ten sağlanma ihtimali son derece kuvvetli.

Streaming yayın devi, ileriye dönük olarak Netflix oyun kütüphanesini farklı türde yapımlarla zenginleştirmeyi hedefliyor. Her türden oyun ve oyuncu için destek sunmayı amaçlayan platform, mobil oyun sektöründe iddialı bir konuma yükselmek istiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.