Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’te Mutlaka İzlemeniz Gereken Zombi Dizileri!

Günümüzün en popüler streaming platformlarından Netflix, en iyi zombi dizilerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Bu listemizde, sürükleyici, ürkütücü ve aksiyon dolu sahneleriyle öne çıkan zombi temalı en iyi dizileri sizlerle paylaşıyoruz.

Zombiler, geçmişten bugüne hem sinema hem de televizyon için en popüler hikayelerden biri olmuştur. Son yıllarda The Walking Dead ve Kore zombi dizileri ile her zamankinden daha fazla ilgi gören bu tür, sürükleyici, ürkütücü ve aksiyon dolu sahneleriyle eğlence dünyasında özel bir yere sahip.

Dijital yayın platformu Netflix, en iyi zombi dizilerinden bazılarını bünyesinde barındırıyor. The Walking Dead gibi dizilerde çok sayıda korkutucu zombi olmasına rağmen, tür içindeki birçok dizi korku, komedi, drama ve suç gibi temaları bir arada sunuyor. Başka bir deyişle, gülmek, gerilmek veya yorganın altına saklanmak isteyip istemediğinize göre çeşitli zombi dizileri arasından seçim yapabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz Netflix’teki en iyi 10 zombi dizisi.

En İyi Netflix Zombi Dizileri

10. Black Summer

netflix zombi dizileri

Z Nation hayranıysanız, aynı evrende geçen Black Summer‘ı kesinlikle listenize eklemek isteyeceksiniz. Dizi, salgının başlamasından altı hafta sonrasını anlatıyor. Bir grup kurtulan, tehlikelerle dolu yeni dünyaya meydan okumalı ve birlikte hayatta kalmaya çalışmalıdır. İkinci sezonu geçtiğimiz yıl yayınlanan Netflix zombi dizisi, her bölümünde heyecanı ve aksiyonu yüksekte tutmayı başarıyor. Ayrıca izledikçe Black Summer’daki karakterlerle çok daha yakın bir bağ kuruyorsunuz.

9. Daybreak

Daybreak zombi dizisi
En eğlenceli zombi dizilerinden Daybreak, Netflix’te ikinci sezonu göremedi.

Daybreak, zombiler tarafından kuşatılırken hayatta kalmaya çalışan bir grup genci konu alan eğlenceli bir kıyamet sonrası zombi dizisidir. Ne yazık ki Netflix, dizinin ikinci sezonunu çekmemeyi tercih etti, ancak bu izlenmeye değer olmadığı anlamına gelmiyor. Kara mizahı ve hızlı diyalogları ile öne çıkan Daybreak, Mad Max tarzı çetelerin hüküm sürdüğü yeni dünyada kız arkadaşını bulmaya çalışan 17 yaşındaki bir çocuğa odaklanıyor.

8. Santa Clarita Diet

en iyi zombi dizileri Santa Clarita Diet

Eğer tüm zombi dizilerinin korkutucu olması gerektiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Komedi-korku dizisi Santa Clarita Diet, “yürüyen ölüler” temasına mizahi bir yaklaşım getiriyor. Joel (Timothy Olyphant) ve Sheila Hammond (Drew Barrymore) banliyölerde yaşayan ve emlakçılık yapan bir karı-kocadır. Dramatik bir değişim geçiren Sheila, ailesinin, arkadaşlarının ve aşırı meraklı komşularından habersiz et yiyen bir zombidir. Kocası Joel ise sorunun ne olduğunu anlayıp bir tedavi bulana kadar eşinin öldürdüğü insanları saklamakla görevlidir.

7. Z Nation

Z Nation
Netflix zombi dizilerinden Z Nation’ın geniş bir izleyici kitlesi bulunuyor.

Z Nation, kıyamet sonrası bir dünyada geçen aksiyon dolu bir zombi dizisidir. Netflix serisi, ısırılmasına rağmen zombiye dönüşmeyen Murphy adında eski bir mahkuma odaklanıyor. Murphy bir tür zombi melezine dönüşse de, kanında insanlığın hayatta kalmak için son umudu olan antikorlar bulunur. Hayatta kalan küçük bir grup, onu ülke genelinde faaliyet gösteren son Hastalık Kontrol Merkezlerine ulaştırmayı dener.

6. Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil Infinite Darkness

Zombi temalı bir anime olan Resident Evil Infinite Darkness, adından da anlayabileceğiniz üzere Capcom’un ikonik korku oyununu temel alıyor. Resident Evil 4‘ten iki yıl sonra, 2006 yılında geçen animasyon dizisi, ABD’nin sembol yerlerinden Beyaz Saray’ın yaşanan ani bir elektrik kesintisinin ardından zombilerin saldırısına uğramasıyla başlıyor. Kendilerini karanlık bir komplonun içinde bulan Leon ve Claire, ülkeyi derinden sarsan kaosu bitirmeye çalışır.

5. Kingdom

netflix zombi dizileri Kingdom

Son dönemde çıkan en iyi Kore zombi dizilerinden Kingdom, grafik çizgi roman serisi The Kingdom of the Gods’ın bir uyarlamasıdır. Kore’nin Orta Çağ Joseon döneminde geçen bu büyük bütçeli gerilim dizisini mutlaka listenize eklemelisiniz. Neredeyse tüm zombi filmlerinin kıyamet sonrası bir dünyada geçtiği göz önüne alındığında, kültür ve tarihi içine alan bir zombi dizisi bulmak gerçekten zor. Bir göz atın derim.

4. Ash vs. Evil Dead

Ash vs. Evil Dead

Ash vs. Evil Dead, hem gerilim hem de korku unsurlarını çok iyi bir şekilde harmanlıyor. Korku filmi serisi Evil Dead üçlemesinin devamı olan Netflix dizisi, son filmden yaklaşık 30 yıl sonra geçiyor ve eski bir kahraman ve zombi avcısı olan Ash Williams’ı takip ediyor. Kahramanımızın sıkıcı hayatı, dünyada yeni bir salgının başladıktan ve ekibiyle insanlığı kurtarmak zorunda kaldıktan sonra daha da kötüye gidiyor.

3. All of Us Are Dead

kore zombi dizileri

All of Us Are Dead, Güney Kore’nin zombi türünde ustalaştığına dair en büyük kanıtlardan biri. Yayın hayatına 2022’de başlayan Netflix dizisi, okudukları lisede bir zombi virüsü salgınının patlak vermesiyle kapana kısılan öğrencileri konu alıyor. Korkunç bir olayın ortasında kalan gençler, ya bir çıkış yolu bulacak ya da korkunç bir şekilde enfekte olacak. Aynı adlı popüler bir grafik çizgi romanından uyarlanan All of Us Are Dead, mutlaka izlemeniz gereken Kore zombi dizileri arasında yer alıyor.

2. Glitch

Glitch dizisi

Glitch, gizemli bir şekilde ölümden dönen yedi kişiyi takip eden doğaüstü olayların yaşandığı bir gerilim dizisidir. İnsan yiyen zombiler olmasa da, dizideki ölümsüzler kelimenin tam anlamıyla mezardan çıkıyor ve kasabadaki herkesi korkutuyor. Polis memuru James Hayes, ölmüş karısının sokaklarda dolaştığını gördükten sonra, bu yedi kişinin nasıl geri döndüklerinin ardındaki gerçeği araştırır ve hepsi arasında şok edici ve uğursuz bir bağlantı keşfeder.

1. The Walking Dead

the walking dead zombi dizileri

Netflix’teki en iyi zombi dizilerine yer verdiğimiz listemize, bir televizyon klasiği ile nokta koyuyoruz. Elbette bu destansı diziyi kapsamlı şekilde anlatmamıza gerek yok. İkonik seri, “Walkers” olarak da adlandırılan zombilerin egemen olduğu bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir grup insanı takip ediyor, ancak diziye dair en dikkat çeken şey karakterlerin geçirdikleri değişim ve yaşadığı olaylar olsa gerek. 11 sezondan oluşan The Walking Dead’in başrollerinde Andrew Lincoln, Steven Yeun ve Norman Reedus gibi isimler bulunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.