Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Far Cry 7 ve Çok Oyunculu Bir Far Cry Oyunu Geliştiriliyor

Ubisoft'un Far Cry 7 ve Project Maverick kod adlı çok oyunculu bir Far Cry oyunu geliştirdiği bildirildi. İddialara göre her ikisi de Alaska'da geçecek ve 2025 yılında piyasaya sürülecek. Detaylar haberimizde.

En büyük oyun serilerinden Far Cry‘ın son halkasını 2021 yılında piyasaya süren Ubisoft, sessizliğe gömülen açık dünya klasiğini yeniden canlandırmanın hesaplarını yapıyor. Normalde yeni Far Cry oyunları yıllık veya iki yılda bir çıkacak şekilde planlanır. Fransız yayıncı, son dönemde mali olarak zor bir dönemden geçiyor. Hem ilgisizlik hem de küçülme strateji çerçevesinde birçok projeyi iptal eden firma, sevilen oyun serisine küçük bir mola verme kararı almıştı.

Oyun basının en güvenilir kaynaklarından Tom Henderson, üzerinde çalışılan birden fazla Far Cry projesinin olduğunu bildirdi. Aktarılanlara göre Far Cry 7, Project Blackbird kod adıyla geliştirilirken, onun yanında da multiplayer odaklı yepyeni bir Far Cry oyunu yapılıyor. Henderson, Ubisoft Toronto‘da geliştirilen oyunların başlangıçta tek bir proje olduğunu, ancak serinin yapımcısı Dan Hay’ın Blizzard’a geçmesiyle birlikte ikiye bölündüğünü söyledi.

Far Cry 7 Alaska’da Geçecek ve 2025’te Çıkacak

far cry 7

Çok oyunculu Far Cry oyununun Tarkov tarzı bir nişancı oyunu olduğu ve Alaska‘nın vahşi doğasında geçtiği bildiriliyor. Henderson, Far Cry 7 hakkında çok az bilgiye sahip olduğunu söyledi, ancak kökeninin çok oyunculu oyunla aynı olduğunu düşünerek, onun da Alaska’da geçebileceğini belirtiyor. Ubisoft, daha önce Alaska’da geçen bir Far Cry oyunu yapabileceğinin sinyallerini vermişti.

Elbette Henderson’ın aktardığı tüm bilgilerin teyide muhtaç olduğunu söylemekte fayda var. Fakat kendisinin sızıntı konusunda ne kadar mahir olduğunu düşününce, öğrendiklerimiz kulağa son derece makul ve gerçekçi geliyor. Özellikle Alaska’nın vahşi doğasında geçen çok oyunculu bir Far Cry oyunu gerçekten harika bir deneyim sunabilir. Hem Far Cry 7 hem de multiplayer odaklı oyunun 2025 sonbaharında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.