Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LittleBigPlanet 3 Sunucularını Kalıcı Olarak Kapattı

Sony Interactive Entertainment tarafından biz oyun severlere sunulan LittleBigPlanet 3 için üzücü bir durum yaşanıyor.

Sony Interactive Entertainment tarafından biz oyun severlere sunulan LittleBigPlanet 3 için ne yazık ki üzücü bir durum yaşanıyor. PlayStation 4 konsolları için piyasaya sürülen ve platform macera unsurlarını bünyesinde barındıran bu yapımın sunucuları geçici olarak devre dışı bırakılmıştı. Şimdi ise açıklanan resmi detaylara göre teknik sorunların ötesine geçilemediği için geçicilik durumu kalıcılığa yükseldi.

Twitter hesabı üzerinde yayınlanan yeni bir gönderiye göre PlayStation 4 için çıkış yapan LittleBigPlanet 3 sunucularının Ocak 2024 tarihinde geçici olarak çevrimdışı duruma getirilmesi ile beraber kritik sorunların devam ettiği ve akabinde ise kalıcı olarak kapatılmasına karar verildiği belirtiliyor. Çevrimiçi sunucuların kapatılmasıyla diğer oyuncuların oluşturdukları içerikler de dahil olmak üzere tüm çevrimiçi hizmetler tamamen erişilemez hale geliyor ve böylece topluluk büyük bir hayal kırıklığına uğruyor.

LittleBigPlanet 3 Oyuncuları Üzgün

LittleBigPlanet 3 dikkat çekici karakter kadrosu ile beraber karşımıza çıkıyor ve oyunculara eğlenceli bir platform deneyimi sunuyor. Oyunda aynı zamanda istediğiniz şekilde çeşitli içerikler oluşturabiliyor ve içerikleri diğer oyunculara sunabiliyorsunuz. Sürpriz bir şekilde kapanan sunucuların ardından topluluktaki oyuncular endişelerini dile getiriyor ve bundan sonraki süreçte yaşanacaklar için çeşitli söylemlerde bulunuyor.

sony disables littlebigplanet se

Ocak ayında bir Reddit kullanıcısı, Sony’nin çok yakında sunucuların fişini çekmeye karar verebileceğini ve bunun bir olasılık olmasından endişelendiğini dile getirdi. Neredeyse 16 yıllık bir geçmişe sahip oyun içerisinde kullanıcıların oluşturduğu milyonlarca bölüm tasarımı, içerik ve daha fazlası yer alıyor. Tüm bu unsurların boşa gitmesi gerçekten de oyuncuları üzüyor. Peki, siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.