The Last of Us 2, Xbox’ın İnceleme Ekibini Şoka Uğratmış

Apple ve Epic Games arasındaki davadan sızan mahkeme belgelerine göre The Last of Us 2, Xbox'ın inceleme ekibinden büyük bir övgü topladı.

Apple ve Epic Games arasında süren yasal savaş, yalnızca bu iki şirket arasında kalmıyor. Zira bugüne kadar basına sızan mahkeme belgeleri, mağaza komisyonlarından oyun gelirlerine kadar pek çok başlıkta daha önce bilinmeyen önemli bilgiler ortaya koydu.

Süreçten haberdar olmayan okuyucularımız için kısa bir özet geçelim. Fortnite’ın geliştiricisi Epic Games, Ağustos 2020’de Apple’ın uygulama mağazasındaki satın alımlarda aldığı yüzde 30’luk komisyonu ödememek için kullanıcıların doğrudan oyun üzerinden ödeme yapabilecekleri bir güncelleme yayınlamıştı.

Bunun üzerine Apple, Fortnite’ı App Store’dan kaldırmıştı. Epic Games ise teknoloji devinin bu hamlesine, antitröst davası açarak karşılık vermişti. VGC tarafından aktarılan mahkeme belgeleri, Naughty Dog imzalı The Last of Us 2’nin Xbox ekibi tarafından hayranlıkla karşılandığını ortaya koyuyor.

the last of us 2

Xbox inceleme ekibinin hazırladığı raporda, “The Last of Us 2’nin görsel kalitesi ve detayları kesinlikle türünde her alanda en iyisi ve genel sunumu da diğer firmaların konsol ve PC için geliştirdiği her şeyden çok çok önde. Oyun boyunca sık sık ağzımız açık kaldı” ifadeleri yer alıyor.

Xbox ekibi ayrıca The Last of Us 2’yi, ilk oyundan daha başarılı bulduklarını da belirtiyor. Söz konusu rapor, Microsoft’un konsol pazarındaki en büyük rakibi Sony PlayStation’a ait bir oyunu yere göğe sığdıramaması açısından dikkat çekici. Aynı zamanda Xbox’ın gelecekteki özel oyunlarının ne yönde ilerleyebileceği konusunda bize biraz fikir veriyor.

Örneğin, dahili incelemenin oyuncu seçimindeki eksikliğin muhtemelen bazı oyuncular için bir sorun olabileceğinden bahsettiği bir bölüm var, ancak incelemeyi yapanlar, oyuncu seçiminin mutlaka her oyunda olması gereken bir şey olmadığını belirtiyor.

the last of us 2 xbox

Belki de Fable 4, Halo Infinite ve Hellblade 2 gibi merakla beklenen yeni Xbox özel oyunları, oyuncuların hikayeyi yönlendirmesini sağlayacak seçimlere sahip olabilir.

Geçen hafta bir podcast programına konuk olan The Last of Us’ın yaratıcısı Neil Druckmann, The Last of Us Part 3 için bir hikaye taslağı yazdığını, ancak henüz geliştirme aşamasına geçmediğini söylemişti.

Yakın zaman önce sizlerle paylaştığımız bir Bloomberg raporu ise Naughty Dog’un bağımsız bir The Last of Us çok oyunculu oyunu, yeni bir Uncharted projesi ve orijinal The Last of Us’ın remake versiyonu üzerinde çalıştığını ortaya koymuştu.

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol