Matrix 4 Fragmanı Yayınlandı! Matrix 4 Ne Zaman Çıkacak?

Aylar süren heyecanlı bekleyiş nihayet sona erdi. Geldi, geliyor denilen Matrix 4 fragmanı, az önce resmen yayınlandı!

Yakın zaman önce düzenlenen CinemaCon etkinliğinde yalnızca bir avuç insana gösterilen Matrix 4 fragmanı, nihayet tüm dünya ile paylaşıldı. Wachowski kardeşlerin ikonik bilim kurgu evreni, son filmi Revolutions ile 2003 yılında karşımıza çıkmıştı. 18 yılın ardından bir kez daha beyaz perdeye yelken açan Matrix, bu kez Resurrections (Diriliş) adı ile vizyona girecek.

Warner Bros. heyecanla beklenen Matrix 4 fragmanı öncesinde filminden bazı görüntüler yayınlamıştı. Fragman ateşini yakan bu kareler ile birlikte Keanu Reeves‘in Neo‘suna ilk bakışımızı atmıştık. John Wick’teki saç ve sakal tarzıyla karaktere geri dönen ünlü aktör, üçlemenin son filminde ölmüştü. Matrix 4 çıkış tarihi ile aynı gün John Wick 4’ün de vizyona gireceğini hatırlatalım.

Matrix 4 Fragmanı ile Neo ve Trinity’yi Birlikte Görüyoruz

Matrix 4 Fragmanı Yayınlandı

Reeves ile birlikte serinin bir diğer yıldızı Carrie-Anne Moss‘u da yeniden Trinity olarak görüyoruz. Hatırlayacağınız üzere Moss’un karakteri de Neo gibi son filmde ölmüştü. Matrix Resurrections ile birlikte bu karakterlerin geri dönüşlerine şahit olacağız. Nasıl olacağının cevabını ise filmde öğreneceğiz.

Fragmandaki en dikkat çekici detaylardan biri, Neo ile Trinity’nin karşılaştıkları zaman birbirini tanımaması olsa gerek. Yeni bir simülasyonda yer aldığı görülen Neo, kimliğini unutmuş görünüyor, ancak fragmanın devamında Yahya Abdul-Mateen II’nin canlandırdığı Morpheus benzeri bir karakterin onu sanal hapishanesinden kurtardığına ve yeteneklerini hatırlamasını sağladığına şahit oluyoruz.

Matrix 4, Wachowski kardeşlerden sadece biri tarafından çekiliyor. Orijinal üçlemenin aksine, filmin yazarlığını ve yönetmenliğini tek başına üstlenen Lana Wachowski, Matrix 4 çekimlerini geçtiğimiz yılın kasım ayında tamamlamıştı.

Mindhunter’ın Yıldızı Jonathan Groff, Matrix 4 Oyuncuları Arasında Yer Alıyor

Matrix 4 ne zaman çıkacak

Serinin ikonik karakterlerinden Morpheus ve Ajan Smith’ten yoksun olan Matrix Resurrections, yepyeni bir kadro ile karşımıza çıkacak. Aquaman’in yıldızlarından Yahya Abdul-Mateen II, How I Met Your Mother dizisi ile gönüllerde taht kuran Neil Patrick Harris, Game of Thrones ve Defenders gibi dizilerden tanıdığımız Jessica Henwick ve Netflix serisi Mindhunter ile adını duyuran Jonathan Groff, filmde göreceğimiz isimler arasında yer alıyor.

Matrix 4 Ne Zaman Çıkacak?

Matrix 4 Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleri ile 22 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek ve ardından HBO Max platformunda yayınlanacak. Matrix Resurrections hakkında şu ana kadar bilinen her şeye buradaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan sizleri Matrix 4 fragmanı ile başbaşa bırakalım.

Matrix 4 Fragmanı:

Matrix 4 fragmanı sizi heyecanlandırdı mı? Görüşlerinizi Twitter adresimizden veya aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol