HBO Max, Avrupa’ya Yelken Açıyor: Türkiye’ye Gelecek Mi?

Netflix'in en dişli rakiplerinden HBO Max, Avrupa'ya yelken açıyor. Çevrimiçi film ve dizi izleme platformu, önümüzdeki aydan itibaren 6 Avrupa ülkesinde piyasaya sürülecek. Peki, listede Türkiye de var mı?

WarnerMedia’nın sahibi olduğu abonelik tabanlı dijital yayın platformu HBO Max, ilk olarak 18 Ekim 2018 yılında duyurulmuştu. Geçtiğimiz yılın mayıs ayında ABD’de hizmete sunulan servis, koronavirüs salgınının da etkisiyle büyük bir ilgi gördü.

İnsanların evlerine kapandığı ve dijital platformlarda bolca vakit geçirdiği bir zamanda piyasaya sürülen HBO Max, bu yılın sonuna kadar 70 ile 73 milyon arasında kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.

HBO Servisi, 26 Ekim’de Avrupa’da Piyasaya Sürülecek

HBO Max Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Bu yılın başlarında Latin Amerika ile genişleyen streaming yayın platformu, şimdi de Avrupa pazarına yelken açacak. WarnerMedia tarafından yapılan açıklamaya göre HBO Max, 26 Ekim’de İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, İspanya ve Andorra’da hizmet vermeye başlayacak. Listenin, gelecek yıl Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Portekiz ile genişlemesi planlanıyor.

Peki, HBO Max Türkiye’ye ne zaman gelecek? Şu an için kesin bir tarih yok, ancak gelecek yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde platformun ülkemizde piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

HBO Max Türkiye Çıkış Tarihi Henüz Belli Değil

HBO Max fiyatı

Her geçen gün yeni dizi ve filmlerin eklendiği platform, sinemalarda çıkan yüksek bütçeli yeni Warner Bros. filmlerini aynı gün kütüphaneye ekliyor. Yakın zaman önce kullanıcılara daha düşük fiyatlı yeni planlar sunan yayın servisi, bu sayede Netflix, Amazon Prime Video, Disney Plus ve benzeri servislere iyi bir alternatif olmayı amaçlıyor.

Türk kullanıcıların Netflix benzeri dijital yayın platformlarına gösterdiği yüksek ilgiyi düşününce, HBO platformunun ülkemizde başarılı olması içten bile değil. Tabii, bunun birinci yolu bütçe dostu bir fiyattan geçiyor. HBO Max Türkiye çıkış tarihi belli olduğu takdirde sizlerle paylaşacağız, ancak bunun için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol