Matrix 4, Neden Wachowski Kardeşlerden Biri Tarafından Çekildi?

Orijinal Matrix üçlemesinin ortak yaratıcısı Lilly Wachowski, aralık ayında vizyona girecek Matrix 4, ya da resmi adıyla Matrix Resurrections'ta neden yer almadığını ilk kez açıkladı.

Bilim kurgu sinemasının mihenk taşlarından biri olan Matrix, tam 18 yıl sonra beyaz perdeye dönüyor. CinemaCon etkinliği sırasında resmi adı ve fragmanı paylaşılan dördüncü devam filmi, Matrix Resurrections ismiyle vizyona girecek. Sadece Warner Bros. sunumuna katılan bir avuç insan tarafından izlenen Matrix 4 fragmanının, ilerleyen günlerde çevrimiçi olarak paylaşılmasını bekliyoruz.

Resurrections, Wachowski kardeşlerden biri tarafından yönetilen ilk Matrix filmi özelliğini taşıyor. Lana Wachowski tarafından yazılıp yönetilen Matrix 4, üçlemenin yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘u geri dönüşüne sahne olacak. Fakat serinin ortak yaratıcılarından Lilly Wachowski, filmde kardeşini yalnız bıraktı. Peki, neden?

Carrie-Anne Moss ve Keanu Reeves, İkonik Rollerine Geri Dönecekler

Lilly Wachowski matrix 4

Merak edilen bu sorunun cevabını Entertainment Weekly‘e veren Wachowski, “Bu benim için çok zor bir karardı. Cloud Atlas ve Jupiter Ascending filmlerini yeni bitirdiğim için tükenmiş hissediyordum. Ayrıca Sense8’in ilk sezonu da hemen arkadan gelmişti” dedi.

Sektörden uzak kalmaya ihtiyacı olduğunu ve bir sanatçı olarak kendisiyle yeniden başbaşa kalmak istediğini belirten başarılı yönetmen, “Lana (Wachowski), yeni bir Matrix filmi için bir fikri olduğunu söyledi ve bu konuşmayı yaptık. Babamızın ve annemizin arka arkaya öldüğü bir dönemde bunu konuşmaya başladık, ki bu beş hafta araylaydı” ifadelerini kullandı.

Wachowski, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Geriye gitme ve daha önce yaptığım bir şeyin parçası olma fikri açıkça çekici değildi. Ve, sanki geçmişime dönmek istemedim. Hayatımdaki kargaşa, annemi ve babamı kaybetmem sebebiyle daha önce yaptığım bir şeye geri dönmek ve yürüdüğüm eski yolları bir nevi tekrar yürümek, duygusal olarak tatmin edici değildi. Bunu yapmak istemedim”

Matrix 4, Lana Wachowski Tarafından Yazılıp Yönetiliyor

Matrix Resurrections matrix 4

Reeves ve Moss, Matrix 4 ile Neo ve Trinity rollerine geri dönecekler. Ayrıca üçlemede yer alan Jada Pinkett-Smith (Niobe), Lambert Wilson (The Merovingian) ve Daniel Bernhardt (Ajan Johnson) yeniden izleyici karşısına çıkacaklar. Kadroya katılan yeni oyunlar arasında Christina Ricci, Jessica Henwick, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas gibi isimler yer alıyor.

The Matrix Resurrections, 22 Aralık’ta vizyona girdikten hemen sonra HBO Max platformunda yayınlanacak. Matrix 4 hakkında bilinen her şeye buradaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 2021 yılında çıkacak devam filmlerine buradan göz atabilirsiniz.

Yeni Matrix filmi için heyecanlı mısınız? Görüşlerinizi Twitter veya aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol