James McAvoy, Profesör X Olarak Marvel Filmlerinde Yer Alabilir

X-Men filmlerinde Charles Xavier karakterini canlandıran James McAvoy, Marvel Sinematik Evreni'nde (MCU) rolüne geri dönmeye açık olduğunu, ancak bunun sadece hikayenin iyi olduğunu hissetmesi halinde gerçekleşebileceğini ifade etti.

Dördüncü aşama ile çoklu dünyaların kapılarını aralayan Marvel Sinematik Evreni (MCU), X-Men karakterlerini selamlamaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Disney’in 21st Century Fox’u 71 milyar dolara satın almasıyla birlikte Fantastik Dörtlü ve X-Men dahil Fox’un elinde bulunan tüm Marvel karakterleri evlerine geri döndü. Disney Plus dizilerinde bazı X-Men karakterlerinin yer aldığını gördük, ancak MCU için bekleyiş sürüyor.

Spider-Man: No Way Home ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmlerinde çoklu evrenleri ilk kez göreceğiz. 17 Aralık’ta vizyona girecek olan No Way Home‘da, orijinal Spider-Man serisinden karakterlerin olacağı kesinleşti. Peki, gelecekteki Marvel filmleri, eski X-Men yıldızlarıyla aynı şeyi yapabilir mi?

İskoç Aktör, Profesör X’i Yeniden Canlandırmaya Sıcak Bakıyor

Profesör X James McAvoy

Bazı söylentilere göre, orijinal X-Men serisinde Profesör X‘i canlandıran Patrick Stewart, Marvel Studios başkanı Kevin Feige ile bu olasılık hakkında konuştu. Hatta ikonik karakteri Doctor Strange 2‘de görebileceğimiz dahi iddia ediliyor. ComicBook.com geçtiğimiz günlerde, 2011’de X-Men: First Class ile başlayan ve 2019’da Dark Phoenix’i ile biten X-Men prequel serisinde Profesör X’i oynayan İskoç aktör James McAvoy ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Başarılı oyuncuya, Feige ile Profesör X olarak geri dönme konusunda tartışıp tartışmadığı soruldu. Charles Xavier’ı ilk kez oynaması istendiğinde çok heyecanlandığını söyleyen McAvoy, “Benim için çok özel zamanlardı. İnsanlar bana iyi bir senaryo teklif ederse her zaman heyecanlanırım ama Charles ile iyi bir sonum olduğunu hissediyorum” dedi.

marvel filmleri profesör x

İlk iki filmde kendisine verilen zamandan çok memnun olduğunu belirten İskoç aktör, “Eğer bu rol için sona geldiysem, geride bıraktığım şeylerden dolayı mutluyum, ancak iyi bir senaryo gelirse ve insanlar benimle çalışmak isterse buna her zaman açık olacağım” ifadelerini kullanarak, olası bir geri dönüşe yeşil ışık yaptı.

Marvel filmlerini hangi sıra ile izlemeniz gerektiğini merak ediyorsanız sizi buradaki içeriğimize alalım. Ayrıca 2021’den 2023’e kadar vizyona girecek tüm MCU filmlerini de şuraya bırakalım.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol