Doctor Strange 2, Bu Özelliğiyle Marvel Evreninin En Benzersiz Filmi Olacak

Marvel Sinematik Evreni'nin (MCU) dördüncü faz yapımlarından biri olan Doctor Strange 2 için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Başrol oyuncularından Elizabeth Olsen, "oldukça korkunç bir film" ile karşı karşıya olduğumuzu söyledi.

Son olarak Disney Plus dizisi WandaVision‘da izlediğimiz Elizabeth Olsen, başrolünde yer aldığı Doctor Strange 2 hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Başarılı oyuncuya göre, orijinal Spider-Man üçlemesi ve The Evil Dead serisi ile tanınan Sam Raimi‘nin yönettiği film, Marvel evreninin en korkunç üyesi olacak.

Doctor Strange 2

Doctor Strange in the Multiverse of Madness adındaki devam filmi ile 2022 yılında beyaz perdeye dönecek olan yapım, bu kez çok daha farklı bir atmosfere sahip olacak.

Bu konuya değinen Olsen, “Doctor Strange 2, oldukça korkunç bir film olacak. Tıpkı eski Sam Raimi eserleri gibi. Ekipçe yapılabilecek en korkunç Marvel filmini yapmayı hedefliyorlar. Bu gerçekten muhteşem” ifadeleriyle Marvel hayranlarının heyecanını ikiye katladı.

Doctor Strange 2 ne zaman çıkacak

İlk filmin yönetmeni Scott Derrickson, devam filmini yönetmek için yeniden kamera arkasına geçmişti, ancak senaryo konusundaki anlaşmazlıklar nedeniyle projeden ayrıldı. Onun boşalttığı koltuğa ise Raimi oturmuştu.

Geçtiğimiz haziran ayında bir internet sitesine röportaj veren senarist Michael Waldron, “Doctor Strange 2, bir korku filmi olmasa da, baştan sona bir ürkütücülük var. Nitekim filmin bu kadar iyi olmasını sağlayan şeyin bir parçası da bu. Bu gerçekten tam anlamıyla bir Sam Raimi filmi” şeklinde konuşmuştu.

Wandavision’da canlandırığı Scarlet Witch rolü ile filmde yer alacak olan Olsen, daha önceki açıklamasında Doctor Strange 2 için “çılgın bir korku havasında geçiyor” tanımlamasını yapmıştı.

Doctor Strange 2 Ne Zaman Çıkacak?

Çoklu evren temasını merkezine alması beklenen Doctor Strange 2, Tobey Maguire‘ın başrolündeki orijinal Spider-Man üçlemesi ile bağlantılı olacak gibi görünüyor. Filmde aynı zamanda, Spider-Man 2’de Alfred Molina tarafından Doktor Octopus karakteri de olabilir.

Oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen ve Tom Hiddleston gibi isimlerin olduğu Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 25 Mart 2022 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

2021 yılında vizyona girecek Marvel filmleri hakkındaki içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol