Marvel’ın Yeni Fantastik Dörtlü Serisi Hakkında Bilinenler

Marvel Studios çatısı altında yeniden başlatılacak olan Fantastik Dörtlü serisi için çalışmalar devam ediyor. Merak uyandıran filme dair detayların bu yılın sonunda açıklanacağı söyleniyor. Peki, şu ana kadar neler öğrendik? İşte cevabı.

Fantastik Dörtlü, Marvel Sinematik Evreni‘nin (MCU) en çok beklenen dördüncü aşama filmleri arasında yer alıyor. İkonik çizgi roman serisi, ilk olarak 1994 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. 2005 yılında Tim Story yönetmenliğinde yeniden başlatılan Fantastik Dörtlü serisi, iki sene sonra gelen devam filminden sonra yeniden sessizliğe gömülmüştü.

Fantastik Dörtlü serisi

Marvel’ın çatı şirketi Disney‘in, Fox’u satın almasından birkaç yıl önce üçüncü kez yeniden diriltilen ikonik seri, etkileyici oyuncu kadrosuna rağmen bekleneni verememişti. Fox’un eğlence kolu olan 21st Century Fox için 71 milyar dolar ödeyen Disney, şirketin elindeki tüm fikri mülkiyet haklarına sahip olmuş, böylece X-Men ve Fantastik Dörtlü gibi Marvel kökenli pek çok seri resmen yuvasına dönmüştü.

Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, Temmuz 2019’un sonlarında Fantastik Dörtlü serisi çalıştıklarını doğruladı, ancak bunun dışında herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Birden yıldan kısa bir süre sonra ise filmin Jon Watts tarafından yönetileceğini öğrendik. Watts, MCU’daki Spider-Man filmlerinin arkasındaki isim. Ünlü yönetmenin çektiği üçlemenin son filmi No Way Home, 17 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek.

Marvel Fantastik Dörtlü Serisi Ne Zaman Çıkacak?

Marvel Fantastik Dörtlü serisi

2023’e kadar Marvel 4. aşama filmlerinin tam programını biliyoruz. Bu nedenle Fantastik Dörtlü filmi söz konusu tarihten önce vizyona girmeyecek. Daha yakın bir zamanda Disney, Marvel’ın 2024’e kadar olan yayın planını açıkladı ve duyurulmamış Marvel projeleri için yeni yayın tarihlerini paylaştı. Şu anki haliyle, 2023’te beş, 2024’te dört MCU filmi daha görebiliriz.

2023 programında yer alan Ant-Man and the Wasp: Quantumania ve Galaksinin Koruyucuları 3, sırasıyla 17 Şubat ve 5 Mayıs’ta gösterime girecek. Bu bize açıklanmayan en az yedi tane çıkış tarihi olduğunu gösteriyor. Bunlardan biri Fantastik Dörtlü olacak ve son söylentiler filmin 28 Temmuz 2023‘te vizyona girebileceğini gösteriyor.

Fantastik Dörtlü Oyuncuları Kim Olacak?

Fantastik Dörtlü oyuncuları

En merak edilen konulardan biri de Fantastik Dörtlü oyuncularının kim olacağı? Bu sorunun cevabını henüz bilmiyoruz, ancak hayranlar aylardır Marvel’a John Krasinski ve Emily Blunt‘ın Reed Richard ve Sue Storm karakterlerini oynamaları yönünde çağrı yapıyor. Stüdyonun bu konuda bir adım atıp atmadığını henüz öğrenemedik. Ayrıca iki oyuncunun ağzından şu ana kadar tek bir kelime çıkmış değil.

Marvel’ın projeleri hakkında düzenli olarak bilgiler veren Main Middle Man takma adlı bir Twitter kullanıcısı, Fantastik Dörtlü oyuncularının çok yakında ortaya çıkabileceğini ve bu yılın sonunda film hakkında daha çok şey öğreneceğimizi iddia etti.

Yeniden başlatılacak olan Fantastik Dörtlü serisi, en erken 2023’ün ortalarında yayınlanacak. Marvel’ın programa sadık kaldığını düşünerek, oyuncu kadrosunun ve diğer detayların gelecek yıl içinde açıklanabileceğini söyleyebiliriz. Daha fazlası için biraz daha beklememiz gerekecek.

O zamana kadar bu yıl içinde vizyona girecek Marvel filmleri ile yetinebiliriz. Dilerseniz söz konusu yapımlara buradaki içeriğimizden göz atabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol