X-Men Yıldızı, Bağımlısı Olduğu Oyundan Kurtulmak İçin CD’sini Yakmış!

X-Men, It: Chapter Two ve Split gibi filmlerden tanınan ünlü aktör James McAvoy, popüler MMORPG yapımı The Elder Scrolls’un başından bir türlü kalkamadığı için çareyi oyunun CD’sini yakmakta bulmuş.

Çoğu insan tarafından X-Men filmlerinde canlandırdığı Profesör Xavier rolüyle tanınan BAFTA ödüllü İskoç oyuncu James McAvoy, Willem Dafoe and Daisy Ridley ile birlikte interaktif gerilim oyunu Twelve Minutes’ın seslendirme kadrosunda yer alıyor.

Luis Antonio tarafından geliştirilen oyun hakkında Forbes’e bir röportaj veren McAvoy, kendi geçmişine dair ilginç anılar paylaştı. 2006 yılında, popüler MMORPG oyunu The Elder Scrolls IV: Oblivion’ı sabahlara kadar oynadığı için çoğu kez zor durumlarda kaldığı belirten başarılı aktör, Bethesda imzalı oyundan kurtulmak için CD’yi yakmak zorunda kaldığını söyledi.

Ünlü Oyuncu, X-Men Filmlerinde Profesör Xavier’ın Gençliğini Canlandırmıştı

James MacAvoy The Elder Scrolls

Oblivion’a hayran kaldığını, ancak bunun, o dönem Becoming Jane’in çekimleri sırasında kendisi için ciddi sorunlara yol açmaya başladığını ifade eden McAvoy, “Her sabah saat 6’da kalktığım için akşam 10’da yatmak zorundaydım. Ve ezberlemem gereken tonlarca replik ve buna benzer şeyler vardı. Buna rağmen sabahın dördüne kadar sadece Oblivion oynuyordum” dedi.

Durumun giderek daha kötü bir hal aldığını belirten 42 yaşındaki İskoç aktör, “Oyunu akşam 8’den sabah 5:30’a kadar oynadığım oluyordu. 10 dakika sonra da, beni almaya gelen arabaya binip sete gidiyordum” şeklinde konuştu. Oyun tutkusunun hayatını etkilemesi üzerinde bir şeyler yapma ihtiyacı hisseden McAvoy, ani bir kararla Oblivion CD’sini Xbox 360’dan çıkarıp, ocakta yaktığını söyledi.

MacAvoy: Oblivion’dan Kurtulmak İçin CD’sini Yaktım

the elder scrolls oblivion

“Sadece ateşin üzerine koydum. Biraz yandığını ve eridiğini gördüm. Ben de o anda ‘İşimiz bitti, bir daha asla!’ dedim” ifadelerini kullanan başarılı oyuncu, tam 10 yıl boyunca oyunlardan uzak durduğunu belirtti.

Daha sonra küçük oğlu sayesinde FIFA’yı denediğini ve kısa zamanda büyük bir hayranı olduğunu söyleyen McAvoy, karantina sırasında ise en çok battle royale oyunu Warzone’da vakit geçirdiğini aktardı.

Her iki veya üç gecede bir Warzone oynadıklarını söyleyen aktör, “Diğer ülkelerden 12 yaşındaki çocuklar tarafından öldürülürken hayat, aşk ve diğer her şey hakkında konuşuyoruz” dedi.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol