Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring, YouTube’un En Popüler Oyunu Oldu!

Yaklaşık 6 ay önce çıkış yapan soulslike oyunu Elden Ring, oynanma istatiklerinden sonra izlenme istatisliklerinde de zirveyi yakaladı. YouTube Gaming, en çok izlenen oyunun Elden Ring olduğunu açıkladı.

25 Şubat’ta piyasaya sürülen FromSoftware oyunu Elden Ring, bugüne kadar yaklaşık 13.4 milyon kopya sattı. Elden Ring, YouTube Oyun istatistiklerine göre sadece 60 günde 3.4 milyar video görüntülemesine erişerek YouTube’daki en büyük lansmanlardan biri haline geldi. Google’ın video paylaşım platformuna özel olan oyun bölümü YouTube Gaming, kısa süre önce Twitter’da bazı görüntüleme rakamları yayınladı.

İstatistiklere göre, Elden Ring lansman döneminde The Elder Scrolls V: Skyrim, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, GTA V ve diğer ünlü oyunlardan daha fazla görüntüleme aldı. Hikayeleri ortaya çıkarmada ve karakterleri analiz etmede oldukça başarılı olan VaatiVidya, oyuna oldukça iyi puan vermişti. Ayrıca, nisan ayında oyunu dokuz dakikadan daha kısa bir sürede bitiren Distortion2 videosu da oldukça izlendi.

En Çok İzlenen Elden Ring Sınıfı Samurai Oldu

Elden Ring

Elden Ring‘in 10 ayrı sınıfa sahip olması da oldukça olumlu bir yöndü. Lands Between’deki maceranıza başlamak için seçebileceğiniz mevcut örneklerden Samurai class, yüklenen videolar arasında en popüler olanıydı. İkinci en çok izlenen sınıf Hero, üçüncüsü Wretch oldu.

Açıkçası oyun, FromSoftware’in şimdiye kadarki en yaygın oyunu haline geldi. Soulslike oyunlarının aynı tiplerde oluştuğunu varsayarsak FromSoft’un yarattığı dünya insanların hayran kalması için yeterince çekici. Oyunun herhangi bir ödül kazanıp kazanmayacağını zamanla göreceğiz. Ancak, YouTube rakamlarına göre ödüllere doyum olmayacak gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.