Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring Müzikleriyle İlgili Gizem Çözüldü

Elden Ring'in müzikleri ile ilgili araştırma yapan bir genç, şarkıların hiçbir anlam ifade etmediğini açıkladı. Anlamlardan ziyade tüm bu sözler, gizem yaratmak için kullanılmış.

Elden Ring‘in müzikleri, çıkış yapığından beri ilgi çekici olmaya devam ediyordu. Koro sesleriyle dolu olan oyundaki şarkıların aslında Latince olmadığı ortaya çıktı. Latin bir öğrenci olan Reddit kullanıcısı Magister Organi, oyunun müziklerinde kullanılan sözleri özenle araştırdı ve birçok hayran gizli anlamlar aramasına rağmen sözlerin aslında anlamsız olduğunu doğruladı.

Bunun yerine, sözler bilgisayar tarafından oluşturulmuş ve eski bir dil gibi ses çıkaracak şekilde ayarlanmış. Magister Organi’nin araştırması, dünyanın dört bir yanında söylenen Song of Lament şarkısı ile başladı. Bu şarkının sözleri aslında Latince, ancak sözler yalnızca şarkı üzerinde çalışan bir söz yazarı tarafından yazılmış.

Elden Ring Geliştiricisi, Eski Dillerden Yararlanmış

Elden Ring

Öğrenci daha sonra Elden Ring üzerinde çalışan çeşitli müzik yapımcılarıyla iletişime geçerek şarkı sözlerinin çoğunun anlamsız olduğunu doğruladı. Örneğin, Magister Organi Mohg Lord of Blood parçasının resmi sözlerini analiz etti. Bazı kelimeler ve sesler Latinceye benzese de anlamsız oldukları fark edildi. Anlamların aksine tüm bu sözler, müziği dramatik bir hale getirmek için eklenmiş.

Bu haber, lansman öncesinde oyunun haritasındaki rünleri çeviren Çinli oyunculardan sonra oldukça ilginç oldu. Rünlerin aslında çok nadir görülen ve rahipler tarafından kullanılan Yi yazısıyla yazılmış Japonca kelimeler olduğu keşfedildi. Şarkı sözleri ve rünler için FromSoftware, oyuna bir gizem duygusu getirmek için eski dillerden ilham almış. Bazı sözler anlamsız olmasına rağmen, sonuca baktığımızda gizem işi başarıyla tamamlanmış gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.