Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

2022 Yılında Vizyona Girecek Marvel Filmleri Ertelendi

Disney, yakında çıkacak olan Marvel filmlerinin birçoğunu erteledi. Şirket ayrıca yeni Indiana Jones filmi gibi MCU dışı bazı yapımların vizyon tarihlerini de kaydırdı.

2022 yılında vizyona girecek Marvel filmleri Doctor Strange 2, Thor: Love And Thunder ve Black Panther 2‘nin vizyon tarihleri ertelendi. Doctor Strange In The Multiverse Of Madness’ın daha önce gelecek yılın mart ayında çıkması planlanıyordu, ancak şimdi 6 Mayıs’ta gösterime girecek. Thor: Love And Thunder hazirandan 7 Ağustos’a kaydırılırken, Black Panther: Wakanda Forever ise ağustos yerine 11 Kasım’da izleyicilerle buluşacak.

2022 yılında vizyona girecek marvel filmleri doctor strange
Doctor Strange In The Multiverse Of Madness, 7 Ağustos 2022’de vizyona girecek.

Tahmin edebileceğiniz üzere söz konusu erteleme, 2022’nin sonlarında ve 2023’te vizyona girmesi planlanan Marvel filmleri üzerinde zincirleme bir etki yarattı. The Marvels, diğer ismiyle Captain Marvel 2 vizyon tarihi Şubat 2023’e geçerken, Ant-Man And The Wasp: Quantumania ise Temmuz 2023’e kaydırıldı.

Disney, yalnızca 2022 yılında vizyona girecek Marvel filmlerini ertelemedi. Beşinci Indiana Jones filmi, bir yıllık gecikme ile 30 Haziran 2023 tarihinde sinemalarda olacak. Başrolünde Harrison Ford‘un oynadığı James Mangold imzalı film, şu anda İtalya’da yapım aşamasında.

Ertelenen Marvel Filmleri

 • Doctor Strange In The Multiverse Of Madness: 6 Mayıs 2022
 • Thor: Love And Thunder: 7 Ağustos 2022
 • Black Panther: Wakanda Forever: 11 Kasım 2022
 • The Marvels: 17 Şubat 2023
 • Ant-man And The Wasp: Quantumania 28 Temmuz 2023
 • İsimsiz Marvel Filmi: 3 Kasım 2023

Marvel hayranları, gelecek yılın filmlerini görmek için biraz daha beklemek zorunda olsalar da 2021’de vizyona girecek iki MCU filmi daha var: Eternals 5 Kasım’da, Spider-Man: No Way Home ise 17 Aralık’ta yayınlanacak. Ayrıca Hawkeye dizisi 24 Kasım’da Disney Plus‘ta başlıyor. Henüz ülkemizde bulunmayan dijital yayın platformunun gelecek yıl Türkiye’de erişime açılması bekleniyor.

Marvel filmlerini hangi sırayla izleyeceğini merak eden okuyucularımızı buraya, bu yıl vizyona girecek MCU filmlerini öğrenmek isteyenleri ise buradaki içeriğimize alalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.