Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TikTok’ta Engel Nasıl Kaldırılır? Adım Adım Anlattık

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından TikTok'ta bir kullanıcının engelini nasıl kaldırabileceğinizi anlatıyoruz.

TikTok’ta engel nasıl kaldırılır? Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan TikTok‘ta birini engelleyebilir veya engelini kaldırabilirsiniz. Görmek istemediğiniz içeriklerin karşınıza çıkmasını önlemek, rahatsız edici hareketlerde bulunan kişilerden kaçınmak ve akışınızdaki olası tacizlerden kendinizi korumak için istediğiniz hesapları kolaylıkla engellenenler listesine ekleyebilirsiniz.

Bu sayede platformda daha güvenli ve daha kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşayabilirsiniz. TikTok’ta engellemek istediğiniz profili ziyaret etmeniz gerekiyor. İlgili kullanıcının profilini açtığınızda, sağ köşede görünen üç noktaya dokunmanız ve ardından ‘Engelle’ seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır.

Engellendikten sonra bu kullanıcı gönderilerinizin altına yorum yapamayacağı gibi, size mesaj da gönderemez. Kısacası hiçbir şekilde sizin hesabınızla etkileşime giremez. Eğer bu kararınızdan vazgeçerseniz, TikTok’ta engeli kaldırabilirsiniz. Peki, bu işlemi nasıl yapabilirsiniz?

TikTok’ta Engel Nasıl Kaldırılır?

TikTok’ta birinin engelini kaldırdığınızda o kişiyle tekrar etkileşime geçebilir ve yayımladığı videoları görebilirsiniz. Peki, TikTok’ta engel kaldırınca bildirim gider mi? Hayır gitmez. Uygulamada birini engellenenler listesine eklediğinizde ya da çıkardığınızda doğrudan haberi olmaz. O halde lafı daha fazla uzatmadan bir kişinin engelini nasıl geri alabileceğinizi anlatalım.

TikTok'ta Engel Nasıl Kaldırılır 1
 1. Engellediğiniz kişiyi aramak ve seçmek için Ana Sayfa veya Arkadaşlar sekmesinin üst kısmındaki arama çubuğunu kullanın. Kullanıcı adının altında Sizin tarafınızdan engellendi mesajını görmelisiniz.
  • Eğer engellediğiniz kişinin kullanıcı adını unuttuysanız, aşağıdaki adımlardan engellenenler listenizi kontrol edebilirsiniz:
   • TikTok uygulamasında, alt bölümdeki Profil seçeneğine dokunun.
   • Üst bölümdeki Menü düğmesine dokunun.
   • Ayarlar ve Gizlilik bölümüne gidin.
   • Gizlilik öğesini seçin.
   • Engellenmiş hesaplar öğesini seçin.
 2. Engellediğiniz kişinin kullanıcı adını öğrendiğinizde arama kısmına ismini yazabilir ve ‘Engeli Kaldır’ seçeneğine dokunabilirsiniz.
 3. Dilerseniz aynı işlemi engellenenler listenizdeki diğer kişiler içinde uygulayabilirsiniz.

TikTok Toplu Engelleme Nasıl Yapılır?

Paylaştığınız bir videoya gelen yorumlardan rahatsız olursanız, yorum yapan hesapları toplu bir şekilde engelleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

tiktok engellenenler
 1. Yorumlardan birine uzun basın.
 2. Birden Fazla Yorumu Yönet seçeneğine dokunun.
 3. Engellemek istediğiniz hesaplara ait olan her yoruma dokunun. Aynı anda 100’e kadar hesap seçebilirsiniz.
 4. Daha Fazla > Hesapları Engelle seçeneğine basarak toplu engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içeriğimizde TikTok’ta engel nasıl kaldırılır sorusuna cevap verdik. Umarım yardımcı olabilmişizdir. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.