Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Redfall İçin Yolun Sonu: Artık Güncelleme Almayacak!

Arkane Austin'in yıllardır destek verdiği vampir temalı işbirliği odaklı nişancı aksiyon oyunu Redfall için resmi destek sona eriyor.

Microsoft yepyeni bir gelişme ile karşımıza çıkıyor. Bünyesinde barındırdığı birçok stüdyoyu kapatacağını açıklayan şirket içerisinde yer alan Arkane Austin, yıllardır geliştirdiği projeye veda etmek durumunda kalıyor. Açıklanan bilgilere göre vampir temalı ve oyuncuları memnun edemeyen Redfall için artık ilerleyen süreçte herhangi bir güncelleme gelmeyecek ve oyun için tüm destekler sona erecek.

Arkane Austin’in kapatılacağını duyuran bir e-posta gönderisinde Microsoft, stüdyonun sorunlu bir şekilde çıkış yapan vampir temalı nişancı oyununun başka bir güncelleme almayacağını aktardı. E-posta içerisinde ayrıca “Redfall için yayınlanan önceki güncellemenin son güncelleme olacağı ve ilerleyen süreçte herhangi bir geliştirme yapılmayacağı” vurgulanıyor. Ek olarak sunucuların çevrimiçi kalacağı ve Hero adlı DLC’yi satın alan oyunculara ise iyi teklifler sunulacağı belirtiliyor.

Redfall İçin Resmi Destek Sonlanıyor

E-posta kapsamında bahsedilen ek paket, oyunun 100 dolarlık Bite Back Edition sürümüne dahil edilmiş durumda. Başlangıçta iki ekstra kahraman içereceği söylenen Hero Pass içeriği mevcut versiyona eklenmişti. Ancak bu içerik şu anda iptal edilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere oyun 1 Mayıs 2023 tarihinde piyasaya sürüldü ve en son Kasım 2023 tarihinde bir güncelleme yayınlandı.

Redfall

Güncelleme notları içerisinde Hero Pass’i geliştirmeye devam edecekleri ve Redfall hakkında daha fazla detayı paylaşmak istedikleri yer alıyor. Ek olarak DLC’yi satın alan oyunculara daha iyi teklif sunacağını belirten Microsoft, bu cümlelerle hangi içeriklerin sunulacağını açıklamıyor. Son olarak Haziran 2023 tarihinde Xbox Game Studios patronu Matt Booty, Axios’a Teksas merkezli stüdyoyu kapatma planlarının olmadığını ve oyuna desteğin devam edeceğini söylemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.