Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yeni Battlefield İçin Devasa Bir Geliştirme Ekibi Çalışıyor

Electronic Arts, sıradaki Battlefield için şimdiye kadarki en büyük geliştirme ekibini tahsis etti. Projenin, muazzam genişlikte bir canlı servis oyunu olması planlanıyor.

2021 yılında piyasaya sürdüğü Battlefield 2042 için karışık yorumlar alan ve oyuncuları tam olarak tatmin edemeyen Electronic Arts, ikonik serinin bir sonraki halkasında ipleri daha sıkı tutuyor. EA CEO’su Andrew Wilson, yapım aşamasında olan yeni Battlefield oyununun, seri tarihinin en büyük geliştirme ekibine sahip olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz ay şirket tarafından yapılan açıklamada, Dead Space’in remake sürümü ve Star Wars: Squadron’un arkasındaki stüdyo olan Motive‘in “birbirine bağlantılı çok oyunculu deneyimler ve tek oyunculu bir Battlefield evreni” yaratmak için DICE, Criterion ve Ripple Effect ile birlikte çalışacağı duyurulmuştu.

EA, Bir Sonraki Battlefield İçin Son Derece İddialı

Sıradaki Battlefield üzerinde çalışan personel yapısını yeniden ele aldıklarını belirten Wilson, “Birkaç hafta önce ekipleri ziyaret ettim ve gösterdikleri ve oynayabildiklerimiz konusunda daha fazla heyecanlanamazdım. Kolektif Battlefield ekibiyle inşa ettikleri oyunu oynayarak epey zaman geçirdim ve bu da bir başka muazzam canlı hizmet olacak” dedi.

yeni battlefield oyunu ea

Battlefield 2042’ye gelince, EA kısa süre önce Turning Point adlı yedinci sezonun oyunun yaşam döngüsündeki son sezon olacağını duyurdu. Wilson, bir önceki oyundan alınan derslere atıfta bulunarak, “Battlefield 2042’nin her sürükleyici, aksiyon dolu sezonunda oyuncular daha da derin bir deneyim istediklerini açıkça belirttiler. Ekiplerimiz topluluğu dinledi, değerli dersler çıkardı ve geleceğe doğru ilerliyor” ifadelerini kullandı.

Bu arada 2024’ün dördüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan EA, 31 Mart 2025’te sona eren mevcut mali yılı boyunca henüz duyurulmamış iki oyun yayımlamayı planladığını doğruladı. Oyunlardan birinin üçüncü taraf bir geliştiriciye ait olduğu, diğerinin ise mevcut bir IP’ye dayandığı belirtildi. Bu oyun muhtemelen, uzun zamandır beklenen Dragon Age: Dreadwolf olacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.