Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Helldivers 2 Steam İncelemeleri Olumluya Dönüyor!

Yayıncılığını Sony şirketinin üstlendiği Helldivers 2 için PSN zorunluluğu kaldırıldı. Bu hamle sonrası yorumlar olumlu olarak değiştiriliyor.

Yayıncılığını Sony şirketinin üstlendiği ve geliştiriciliğini ise Arrowhead stüdyosunun üstlendiği nişancı aksiyon oyunu Helldivers 2 gündemde kalmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde yayıncı ekip oyuna 30 Mayıs itibarıyla PlayStation Network hesabı zorunluluğunu getireceğini açıkladı. PlayStation tarafında bu zorunluluk devam etse de PC tarafına getirilmek istenen hesap bağlama durumu oyuncular tarafından bir hayli eleştirildi.

Geçtiğimiz hafta Sony, oyunun PC sürümüne de PSN zorunluluğunu getireceğini açıkladı ve 4 Haziran’a kadar Steam ve PlayStation Network hesaplarının bağlanılması gerektiğini vurguladı. İşler bu noktada oyuncu tarafında koptu çünkü bu zorunluluk ilk başta yoktu. Oyunun çıkışından aylar sonra getirilmek istenen bu sistem bir hayli eleştirildi ve Steam platformu resmen olumsuz yorum bombardımanına tutuldu.

Helldivers 2 Yorumları Normale Dönüyor

Oyuncuların Steam platformunda yayınladığı eleştirilerle beraber ilk gün 100.000’den fazla olumsuz inceleme aldı. İkinci güne geçtiğimiz zaman bu sayı 200 bine fırladı ve şimdi ise 300.000’den fazla kullanıcı incelemesinin olduğundan bahsedebiliyoruz. Yaşanan bu olumsuz gelişmelerin ardından Sony, Twitter üzerinde yeni bir gönderi yayınlayarak kullanıcıların yorumlarını dikkate aldıklarını ve bu zorunluluktan vazgeçildiğini açıkladı.

Helldivers 2

Oyuncuların bir araya gelerek bu duruma karşı durmasıyla şirket elbette geri adım atmak durumunda kaldı ve böylece olumsuz yorumlar şimdi olumlu şekilde değiştirilmeye devam ediyor. İlk etapta çoğunlukla olumsuz etiketine sahip olan yapım şimdi karışık etiketi ile karşımıza çıkıyor. Helldivers 2 için yaşanan bu gelişmeler gerçekten de oyun sektöründe kalıcı bir etki bıraktı diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.