Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Instagram Story Hatası Çözümü (2022)

Spotify instagram story atılmıyor diyorsanız, doğru yere geldiniz. Spotify instagram story hatası çözümü ile ilgili tüm yöntemleri bu içeriğimizde derledik. Ayrıca hikayenizde şarkı paylaşmayı da detaylıca anlattık.

Spotify Instagram story hatası çözümü birçok kişinin aradığı bir konu. Bu sorunu çözmeniz için birkaç yöntem mevcut. Bu yöntemlerden en az bir tanesi sorununuza kesinlikle yardımcı olacak.

Spotify Instagram story paylaşamıyorum diyorsanız, doğru yerdesiniz. Sorununuzu çözebileceksiniz. Öncelikle yapmanızı tavsiye ettiğimiz ilk adım telefonunuzu yeniden başlatmanız. İlk önce karmaşık çözümlere girmeden telefonunuzu kapatıp açın. Daha sonra dinlediğiniz şarkıyı Instagram’da paylaşmaya çalışın. Telefonunuzu açıp kapatınca da spotify instagram story atılmıyor diyorsanız, asıl çözümlere geçelim.

Spotify Instagram Story Hatası Nasıl Çözülür?

Spotify Instagram Story Hatası

Bu özellikle ilgili sorun yaşıyorsanız ve Spotify şarkılarını Instagram Hikayenizde paylaşamıyorsanız, mevcut müziğinizi sıraya almaya başlayabilmeniz için kontrol etmeniz gereken tüm adımları tek tek listeledik. Instagram, 2018’de Spotify şarkılarını bir Hikayede paylaşma özelliğini tanıttı ve o zamandan beri ana akım bir özellik haline geldi. Bu yüzden spotify instagram story paylaşma sorunu çok can sıkıcı.

Hikayenize bir Spotify şarkısı yükledikten sonra, şarkının tamamını Spotify’da dinlemek için Hikayenizin sol üst köşesindeki “Spotify’da Oynat” bağlantısına dokunmaları yeterli. Bu özellik birkaç yıldan beri mevcut, bu yüzden herkes Spotify şarkılarını Instagram’da paylaşabilmeli ancak siz Spotify Instagram story hatası alıyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyin:

  • Spotify’ı Güncelleyin
  • Doğru Seçeneği Bulun
  • Önbellek Temizleyin

Spotify’ı Güncelleyin

Spotify Instagram Story Hatası

Spotify instagram story hatası almanız sebebi eski uygulama olabilir. Her şeyden önce, Instagram uygulamanızın en son sürümle güncel olduğundan emin olun. Uygulamanızın en son güncellemeyi çalıştırıp çalıştırmadığını görmek için iOS veya Google Play App Store’u kontrol ederek bunu yapabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdaki Ayarlar’a gidebilir, Genel’e dokunabilir ve ardından Yazılım Güncelleme‘yi seçebilirsiniz.

Cihazınız Instagram’ın en son sürümünü çalıştırmıyorsa, uygulamayı güncelleyin. Spotify uygulamanızın da güncel olduğundan emin olmak zarar vermez, böylece iki uygulama birlikte çalışabilir. Yani Spotify instagram story atılmıyor diyorsanız, öncelikle her iki uygulamanın da güncel olduğundan emin olmalısınız. Telefonunuzun çok eski olmadığından da emin olun ki uygulamalar en güncel sürümde çalışabilsin.

Doğru Seçeneği Bulun

Spotify Instagram Story Hatası

Bir şeyleri yanlış yapıyor olabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Spotify instagram story paylaşamıyorum sorusunun cevabını arıyorsanız, öncelikle paylaşım seçeneğini yanlış yerde aramadığınızdan emin olun. Aşağıda yazdığımız şekilde adımları uygularsanız, hatasız bir şekilde hikayeyi paylaşabilmeniz gerek. Spotify instagram story hatası almamak için gereken adımlar ise şöyle:

Spotify’dan bir şarkıyı doğrudan Instagram Hikayenizde paylaşmak için müzik uygulamasını açın ve Insta ailenizle paylaşmak istediğiniz parçayı açın. Ardından, ekranınızda parçanın yanındaki üç noktaya dokunun. Menüden “Paylaş“ı ve ardından “Instagram“ı seçin.

Şarkının kapak resmi Instagram Hikayenizdeki bir gönderide görünecek ve tüm takipçilerinizin görmesi için Hikayenize göndermeden önce birkaç GIF, çıkartma veya başka eğlenceli içerik ekleyebilirsiniz. Şarkılara ek olarak, aynı yöntemi kullanarak sanatçıları, albümleri, çalma listelerini ve podcast’leri de paylaşabilirsiniz.

Önbellek Temizleyin

Spotify Instagram Story Hatası

Sorunlar hala çözülmediyse ve spotify instagram story paylaşamıyorum diyorsanız, Spotify ve İnstagram uygulamalarının Önbelleğini temizlemeniz gerek. Bu işlem için cihazınızda Ayarlar kısmına girin. Daha sonra Uygulamalar bölümünü bulun ve Instagram ile Spotify’a sırasıyla tıklayarak Önbellek Temizle yazısına tıklayın.

Spotify instagram story hatası için bu üç düzeltme işe yaramazsa, Spotify veya Instagram ile ilgili geçici bir sorun olabilir; bu durumda uygulamaları yeniden başlatabilir veya daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Ancak düzgün çalıştığında bu özelliğin kullanımı çok basit. Bu nedenle, Spotify’da bir dahaki sefere yeni bir şarkı bulduğunuzda, keşfinizi Instagram takipçilerinizle paylaşmak için birkaç saniye daha ayırın.

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

Spotify Instagram Story Hatası

Spotify instagram story paylaşma sorunu her şeye rağmen devam ediyorsa, alternatif olarak hikayenize müzik ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak da çok basit. Her şeyi adım adım aşağıda anlattık. Son adımda belirttiğimiz gibi hata siz de değil, uygulamalarda olabilir. Bu sebeple spotify instagram story hatası düzelene kadar aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Bir Instagram Hikayesine müzik eklemek için önce Hikaye olarak paylaşılacak fotoğrafı veya videoyu seçin. Bunu yapmak için sağ üst köşedeki veya IG ana ekranındaki “+” işaretine dokunun ve ‘Hikaye’yi seçin. Şimdi galeriden mevcut bir resim ekleyin veya bir fotoğraf çekin ve ardından ekranın üst kısmındaki çıkartma sembolüne basın veya aşağıdan yukarı kaydırıp ‘Müzik‘e dokunun.

Spotify Instagram Story Hatası

Bir sonraki ekranda, müzik parçası olarak eklemek için çok sayıda seçenek mevcut olacak. Ekranın üst kısmındaki arama alanı, belirli bir parçayı aramak için kullanılabilir. Bir şarkı seçildikten sonra, Hikaye üzerinde oynatılacak 15 saniyelik klibi seçmek için kaydırıcıyı kullanın ve şarkıyı eklemek için ‘Bitti’ye dokunun. Artık yapılması gereken tek şey, her zamanki gibi Instagram Hikayesini yayınlamak.

Tüm bu söylediklerimize rağmen, spotify instagram story bir şeyler ters gitti gibi hatalar almaya devam ediyorsanız; Spotify Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Spotify instagram story hatası çözümü içeriğimizin sonuna geldik. Aklınıza takılan soru ve sorunlar için yorumlar kısmında bize ulaşabilirsiniz! Aşağıdaki makalelere de göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.