Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Arkadaş Aktivitesi Göremiyorum Diyenler Buraya!

Spotify Arkadaş Aktivitesi özelliği sayesinde takip ettiğiniz insanların neler dinlediklerini anlık olarak görebilirsiniz. Fakat bu özellik bazen bozulabiliyor. Eğer Spotify Arkadaş Aktivitesi göremiyorum diyorsanız, rehberimizdeki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Günümüzün en popüler online müzik dinleme uygulamalarından biri olan Spotify, takip ettiğiniz arkadaşlarınızın neler dinlediklerini görmenizi sağlar. Ekranın hemen sağ tarafında bulunan Spotify Arkadaş Aktivitesi, Gizli oturum açmadığınız müddetçe listenizdeki kişilerin hangi şarkıları veya podcast’leri dinlediğini gerçek zamanlı olarak gösterir.

Ne var ki, son zamanlarda pek çok kullanıcı bu özelliği etkinleştirdiklerinde dahi Spotify Arkadaş Aktivitesi göremiyorum, Spotify Arkadaş Aktivitesi bozuldu vb. gibi şikayetlerde bulunuyor. Bu kılavuzda, işini kolaylaştıracak birkaç etkili sorun giderme yöntemi ile size yol göstereceğiz. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım!

Spotify Arkadaş Aktivitesi Gözükmüyor Çözümü

spotify arkadas aktivitesi gözükmüyor

Çözüm 1: Özelliği Bir Arkadaşınızla Kontrol Edin

Eğer takip ettiğiniz bir arkadaşınızın Dinleme aktivitemi Spotify’da paylaş özelliği açık değilse, onun ne dinlediğini zaten göremezseniz. Popüler uygulama, gizlilik endişeleri nedeniyle yakın zaman önce tüm hesapları “paylaşma” olarak değiştirdi. Çünkü ne dinlediğinizi takipçilerinizin görüntülemesini istemiyorsanız, bunu sadece gizli oturum başlatarak yapabilirsiniz.

Spotify’da takip ettiğiniz arkadaşlarınızın dinleme aktivitelerini paylaştıklarından emin olmak için bu ayarı tekrar kontrol etmelerini isteyebilirsiniz. Fakat bu özellik açık olmasına rağmen hala Spotify Arkadaş Aktivitesi göremiyorum diyorsanız, bir sonraki adıma geçin.

Çözüm 2: Spotify İçin Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırakın

Farkında olmadığınız bir sorundan dolayı Spotify’da arkadaş aktivitesi gözükmüyor ise bunun nedeni Windows Güvenlik Duvarı olabilir. Eğer özel sınırlamalara sahip bir güvenlik duvarı yapılandırması kullanıyorsanız, Spotify uygulaması sunucuyla düzgün bir şekilde iletişim kuramayabilir.

Eğer Spotify Arkadaş Aktivitesi bozuldu sorunundan şikayet ediyorsanız, güvenlik duvarı tarafından engellenmemesi için Spotify için istisnai bir kural oluşturarak sorunu çözebilirsiniz.

 • Adım 1: Windows + R tuşlarına basarak Çalıştır kutusunu açın.
 • Adım 2: İletişim kutusunun metin alanına control firewall.cpl yazın ve Enter‘a basın.
 • Adım 3: Bu, Windows Defender Güvenlik Duvarı penceresini açacaktır. Sağ tarafta yazan Bir uygulamanın veya özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını geçmesine izin ver seçeneğine tıklayın.
spotify'da arkadaş aktivitesi görünmüyor

 • Adım 4: Bir sonraki pencerede, Ayarları değiştir düğmesine tıklayın.
 • Adım 5: Ekranınızda belirtilen uygulamalar listesinde Spotify‘ı bulun ve onunla ilişkili hem Genel hem de Özel kutuların işaretli olduğundan emin olun.
spotify arkadaş aktivitesi bozuldu

 • Adım 6: İşlemi tamamladığınızda bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Spotify Arkadaş Aktivitesi gözükmüyor sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Çözüm 3: Spotify’ı Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Eğer yukarıdaki yöntemleri denedikten sonra dahi Spotify Arkadaş Aktivitesi göremiyorum diyorsanız, Spotify’ı yeniden yüklemeniz gerekebilir. Böylece uygulamadaki özelliklerin aksaklık yaşamasına neden olabilecek hataları giderebilirsiniz. İşte adım adım yapmanız gerekenler:

 • Adım 1: Görev çubuğunuzun arama alanına Denetim Masası yazın ve üzerine tıklayın.
 • Adım 2: Aşağıda gösterildiği gibi Program kaldır‘a basın.
spotify arkadaş aktivitesi görünmüyor

 • Adım 3: Bilgisayarınızda yüklü olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Bu listede Spotify‘ı bulun ve sağ tıklayın.
 • Adım 4: Kaldır’ı seçin ve işlemi tamamlamak için gerekli onayları verin.
spotify arkadaş aktivitesi görünmeme

Spotify’ı bilgisayarınızdan sildikten sonra, aşağıdaki adımları izleyerek program verilerini tamamen kaldırın:

 • Bilgisayarım’ı açın ve üstteki arama çubuğuna şunu yazın: C:\Users\KULLANICI İSMİNİZ\AppData\Roaming\Spotify
 • Belirtilen konuma gittikten sonra Apps klasörünü görüntülemek için gizli dosya ve klasörleri görüntülemenizi sağlayan seçeneği etkinleştirmeniz gerekebilir. Penceredeki menüden Görünüm sekmesine gidin Gizli öğeler kutucuğunu işaretleyin.
 • Şimdi Spotify klasöründeki içeriği silin. Ayrıca tüm klasörü de silebilirsiniz.
 • Son olarak, Spotify’ı tekrar indirin ve arkadaş aktivitesini görüntüleyip görüntüleyemediğinizi kontrol edin.

Spotify Arkadaş Aktivitesi Göremiyorum – Sonuç

Spotify Arkadaş Aktivitesi Göremiyorum

Eğer yukarıdaki yöntemlerin hiç biri sorunu çözmediyse, bozuk ve eksik dosyaları tarayıp tespit edebilen araçları kullanabilirsiniz. Spotify Arkadaş Aktivitesi gözükmüyor sorunu sistem dosyalarının bozulmasından kaynakladığı durumlarda dosya onarım programları işe yarayabilir. Bunun için Repair Toolbox ve Restoro gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Spotify Arkadaş Aktivitesi Nasıl Açılır?

Spotify Arkadaş Aktivitesi açma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Adım 1: Spotify’ı açın ve sağ üst taraftaki adınıza tıkladıktan sonra açılır pencereden Ayarlar‘a gidin.
 • Adım 2: Ekranı aşağı kaydırın ve Sosyal başlığının altındaki Dinleme aktivitemi Spotify’da paylaş seçeneğini etkinleştirin.

Bu sayede Spotify’da dinlediğiniz her şey anlık olarak takipçileriniz tarafından görülebilecektir.

Eğer kendinize yeni bir çalma listesi hazırlamak istiyor ancak adını belirlemekte sıkıntı yaşıyorsanız, Spotify playlist isim önerileri hakkındaki içeriğimize bakabilirsiniz. Ayrıca Spotify internet bağlantısı yok hatasının çözümü için yardım arıyorsanız rehberimize işinizi fazlasıyla görecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.