Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, PS5 Özelliğini ‘İlgisizlikten’ Kaldırdı

Sony, güncellenmiş bir destek sayfasında övgü özelliğini PS5'ten tamamen kaldıracağını açıkladı. Bunun yanı sıra yepyeni haberler de var.

Çevrimiçi çok oyunculu oyunlarda genellikle başarı övmektense, karşı tarafa sinirlenmek daha sık yaşanan bir durum. Bu nedenle PS5’e ait olan Accolades özelliği artık kalkacak. Sony, özelliğin yayınlandığından beri neredeyse hiç kullanılmadığını belirtti. Şirket bu sonbaharda özelliği kaldırıyor ancak hala oyuncuların birbirlerine karşı pozitif olmaları gerektiğini belirtiyor.

Sony, güncellenmiş bir destek sayfasında2022 sonbaharında PlayStation 5’teki Accolades özelliği artık desteklenmeyecek. Övgü özelliği beklediğimiz kullanım seviyesine erişmedi. Bu yüzden yeniden çabalayacağız. Hala oyuncuları birbirine olumlu mesajlar göndermesi adına teşvik ediyoruz.” yazdı.

Sony, Ekran Paylaşma Özelliği Sunacak

Sony

Bu özellik Sony tarafından zar zor duyurulmuştu ve bu nedenle çok az oyuncu bunu biliyordu. Övgü özelliği tüm oyunlar tarafından desteklenmiyordu ve doğal olarak çapraz platform oyunlarının yer aldığı oyunlarda geçerli değildi. Şirketin başka açıkladığı yeni haberler de var. Oyuncular için yepyeni bir yenilik daha geliyor.

Vahşi doğada, 1440p çözünürlüklü oyun sunan yeni bir PS5 yazılımı beta sürümü var. Bu, oturma odası televizyonu yerine PS5 oynamak için özel monitörler kullanan oyuncular için mükemmel bir seçenek. Şirket ayrıca, farklı oyun türleri ve stilleri için temel olarak uygulama klasörleri olan Oyun Listeleri adlı bir özellik de ekliyor. Yeni yazılım kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar diğer oyunculardan da ekran paylaşımı talep edebilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.