Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PS4 ve PS5 İçin Sistem Performansını Artıran Yeni Güncelleme

Sony, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında sistem performansını iyileştiren yeni bir yazılım güncellemesi yayımladı.

Sony, eski ve mevcut nesil konsolları için yeni bir sistem yazılımı güncellemesi yayımladı. 10.70 (PS4) ve 23.01-07.60.00 (PS5) sürümleri, bugün itibarıyla kullanıcılar tarafından indirilebilir durumda. Her iki güncellemenin de yalnızca tek bir yama notu bulunuyor: “Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir”

PS5 ve PS4 konsolunuzu en yeni sürüme güncellemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Ayarlar > Sistem bölümüne gidin.
  2. Sistem Yazılımı > Sistem Yazılımı Güncelleme ve Ayarları öğesini seçin.
  3. Yeni bir sürüm mevcutsa Güncelleme Mevcut öğesi görüntülenir.
  4. Güncellemek için Sistem Yazılımını Güncelle öğesini seçin.
ps4 ps5 sistem yazılımı güncellemesi

PlayStation 5 için sunulan bir önceki sistem güncellemesi, yazılım performansını optimize ve bazı ekranlardaki mesajları iyileştiren 23.01-07.40.00 sürümüydü. Konsola gelen en büyük güncelleme ise mart ayında yayımlandı. Söz konusu yamada 1440p çözünürlük için VRR (değişken yenileme hızı) desteği, Discord sesli sohbet, PS5’ler arasında veri aktarma, sesli komutla video klipleri kaydetme ve oyun listelerindeki oyunlar için sıralama ve filtreleme gibi özellikler yer alıyordu.

Sony’e yakın kaynaklardan sızdırılan bilgilere göre firma, ağustos ayında disk girişine sahip PS5 Slim modelini tanıtacak ve 399 dolar fiyat etiketi ile piyasaya sürecek. Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için tamamı teyide muhtaç bilgiler, ancak eninde sonunda daha ‘ince ve hafif’ bir PlayStation 5 varyantı göreceğiz. Bu arada PS Store Yaz İndirimi başladı. The Last of Us, Elden Ring ve Hogwarts Legacy dahil birçok oyunun yer aldığı kampanya, 16 Ağustos‘a kadar sürecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.