Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Red Dead Redemption 2’ye Yaklaşık 18 Ay Sonra İlk Güncelleme

Red Dead Redemption 2'ye yaklaşık bir buçuk sene sonra gelen ilk güncelleme, uzun zamandır devam eden bir hatayı sonunda gideriyor.

Bizi tüm zamanların en ikonik video oyun karakterlerinden biri olan Arthur Morgan ile tanıştıran Red Dead Redemption 2, ilk çıkışı üzerinden altı yıl geçmesine rağmen hala popülerliğini koruyor. Geçtiğimiz ay PlayStation Store’da en çok satan oyun olan kült klasik, zamanla değerini daha da artırıyor. RDR 2 için bir süredir güncelleme sunmayan geliştirici Rockstar Games, yaklaşık 18 ay sonra ilk kez bir yama yayımladı.

Güncelleme, oyuncuların uzun zamandır muzdarip oldukları bir hatayı sonunda ortadan kaldırıyor. Eylül 2022’deki son güncelleme olan 1.31’in gelmesiyle birlikte oyuncular bir ahıra girdiklerinde tamamen sıkışıp kaldıklarını, hareket edemediklerini, komut giremediklerini ve daha da önemlisi çıkamadıklarını fark ettiler. Karakterinizi kurtarmak için oyunu yeniden başlatmanız gerekiyordu, ancak bazı durumlarda bu bile sorunu çözmüyordu.

Red Dead Redemption 2’deki Ahır Hatası Düzeltildi

red dead redemption 2 güncelleme

Rockstar’ın resmi web sitesindeki yama notlarına göre 1.32 sürümü, oyuncuların ahırlara girerken sıkışıp kalmasına neden olan can sıkıcı hatayı çözüyor. PC için çeşitli grafik geliştirmeleri de içeren güncelleme, AMD Fidelity Super Resolution (FSR) sürüm 2.2 ve uyumlu donanımlar için HDR10+ Gaming desteği getiriyor. Ayrıca oyunun 3200 x 2400 çözünürlükte oynanmasını engelleyen bir sorun da artık giderildi.

Red Dead Redemption 2’nin yeni güncellemesinde tüm platformlar için kararlılık ve performansa yönelik çeşitli iyileştirmeler var. Oyun çökmeleri gibi genel sorunların yanı sıra Free Roam Görevlerinin başlatılmaması gibi daha spesifik problemler de düzeltildi. Xbox, PlayStation ve PC olmak üzere tüm platformlarda yayımlanan 1.32 sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.