Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Epic Games, Unreal Engine 5.4’ün Özelliklerini Sergiledi

Yeni nesil bir oyun motoru olarak karşımıza çıkan Unreal Engine 5 yeni sürümle karşımıza çıkıyor. Tüm özellikler haberimizde.

Yeni nesil bir oyun motoru olarak karşımıza çıkan ve Epic Games kapsamında geliştiricilere sunulan Unreal Engine 5 yeni bir sürüme kavuştu. 5.4 sürümü ile beraber sistem yeni özelliklerle beraber çevrelendi ve aynı zamanda temel özellikleri vurgulayan yeni bir videonun da yayınlandığını aktaralım. Aşağıdan izleyebileceğiniz video ile beraber oyun motorunun başlıca özelliklerini bir göz atabilecek ve sizlere fikir verebilecek.

Unreal Engine 5.4 sürümü artık geliştiricilere daha fazla kolaylık sağlayan araçlarla donatılmış durumda. Örneğin burada karakterleri doğrudan düzenleyici içerisinde oluşturabilir ve aynı zamanda canlandırabilirsiniz. Karmaşık grafikler yerine artık anlaşılması kolay parçalarla beraber animasyon sistemlerinizi kurabilir ve daha hızlı ve basit arayüzle beraber oyunlarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Unreal Engine 5 Geliştirilmeye Devam Ediyor

Yeni nesil oyun motoru bir yandan üst düzey projeleri bizlere sunarken diğer taraftan yeni sürümlerle beraber geliştiricilere rahat bir nefes aldırıyor. Yeni sürümle birlikte ayrıca render işleminde de büyük geliştirmeler olduğunu aktarabiliyoruz. Epic Games, aynı anda daha fazla görev sunması açısından oyun motorunu optimize etmiş durumda. UE5.4‘te donanımsal Ray Tracing’e yardımcı olmak için GPU ayıklama özelliği de bulunuyor.

0c93e2e3bee58d2731f46ce5c524ab32

Unreal Engine 5 ile geliştirilen şu anda birçok proje bulunuyor. Bu projeler arasında Skydance New Media tarafından biz oyun severlere sunulacak olan Marvel 1943 bir hayli ön plana çıkıyor. Bu yapım, oyun motorunun tüm gelişmiş özelliklerinden faydalanmayı hedefliyor ve yakın zamanda ise sinematik bir sunumda bizleri karşılamıştı. Ne olursa olsun Unreal Engine 5’in son sürümünden yararlanacak tek oyunun bu olduğunu söyleyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.