Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’te Yayınlanacak Oyun Uyarlamaları

Günümüzün en popüler online dizi ve film platformlarından Netflix, aralarında Assassin’s Creed, Tomb Raider ve The Division gibi ünlü yapımların da olduğu pek çok video oyun uyarlaması üzerinde çalışıyor. Hadi gelin, önümüzdeki dönemde Netflix’te izleyeceğimiz bu yapımlara yakından göz atalım.

Televizyon izleme alışkanlıklarımızı radikal bir şekilde değiştiren Netflix, artık çağımızın en gözde film ve dizi platformu konumunda. Son yıllarda, köklü Hollywood stüdyolarına dahi taş çıkartan birçok yapıma imza atan streaming yayın servisi, oyun uyarlamaları kataloğunu da her geçen gün genişletiyor.

Bu içeriğimizde, gelecek yıllarda Netflix’te izleyeceğimiz en iddialı oyun uyarlaması film ve dizileri sizler için kaleme aldık. Listede The Division filminden Tomb Raider animesine, Resident Evil dizisinden Devil May Cry animasyonuna kadar ses getirmesi beklenen çok sayıda yapım yer alıyor. Hadi başlayalım.

Netflix’in En Merak Edilen Oyun Uyarlamaları

The Division (Film)

oyun uyarlamaları The Division netflix

Kıyamet sonrası bir dünyada geçen Tom Clancy’s The Division, Netflix’in en çok beklenen oyun uyarlaması olsa gerek. Filmde Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain’ın olduğunu biliyoruz. Normalde yönetmen koltuğunda Deadpool 2 ve Hobbs & Shaw gibi gişe rekortmeni yapımlarla tanınan David Leitch oturuyordu. Fakat gelen son haberlere göre başarılı yönetmen, Brad Pitt’in başrol oynadığı yeni aksiyon filmi Bullet Train de dahil olmak üzere diğer mevcut film projelerine odaklanmak için The Division’daki görevinden ayrıldı. Buna rağmen Leitch, filmdeki yapımcı rolünü üstlenmeye devam edecek.

Deadline’ın geçtiğimiz şubat ayında aktardığı bilgiler, Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolünde yer aldığı 2018 yapımı Skyscraper’ın yönetmeni Rawson Marshall Thurber’ın projeyi devraldığı yönündeydi. Bu bilgi henüz teyit edilmedi, ancak büyük ihtimalle doğru.

jake gyllenhaal the division

Geliştiriciliğini Massive Entertainment’ın, yayıncılığını ise Ubisoft’un üstlendiği The Division, kağıt paralara enjekte edilen Smallpox isimli ölümcül bir virüsün, Kara Cuma’da tüm dünyaya yayıldıktan sonra yaşanan kaosu konu alıyor. The Division isimli gizli bir örgütün üyesi olan kahramanımızla, ABD şehirlerindeki çeteleri, isyanları ve katliamları engellemeye çalışıyoruz.

Senaryosu Leitch ve Ellen Shanman tarafından yazılan uyarlama, orijinal hikayeye bağlı kalacak. Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain’ın hangi karakterleri canlandıracağı ise henüz açıklanmadı. Ayrıca filmin ne zaman yayınlanacağı da şimdilik belli değil.

Assassin’s Creed (Dizi)

Assassin’s Creed dizisi netflix

Netflix, Ubisoft’un bir başka popüler video oyunu serisi Assassin’s Creed‘e dayanan dizi uyarlamasını geçtiğimiz yılın ekim ayında duyurmuştu. Bilmeyenler için oyunun konusu, modern çağdaki bilim insanlarının, insanların atalarının anılarını yeniden yaşamalarını sağlamak için bir makine kullanmasına dayanıyor. Bu yöntem kullanılarak, Tapınakçılara karşı yüzlerce yıldır gizlice faaliyet gösteren Suikastçı Kardeşliği adlı kadim bir örgütün tarihi keşfediliyor.

Assassin’s Creed’deki her oyun, oyuncuları farklı bir zaman dilimine götürüyor. Popüler seri şimdiye kadar Victoria dönemi İngiltere’sini, Rönesans’ı, eski Mısır’ı, Fransız Devrimi’ni ve insanlık tarihine damga vuran diğer birkaç dönemi ziyaret etti.

Michael Fassbender

Assassin’s Creed evreni, 2016 yılında beyaz perdeye uyarlanmıştı. Başrolünde Michael Fassbender’ı izlediğimiz film, ne yazık ki isteneni veremedi. Bu yüzden ki, planlanan devam filmleri şaşırtıcı olmayan bir şekilde iptal edildi.

Daha önce The Witcher ve Castlevania gibi diğer video oyunu serilerinin dizi uyarlamalarını yapan Netflix, şimdi de Assassin’s Creed‘e el atıyor. Dizinin hangi zaman diliminde geçeceği şimdilik bilinmiyor, ancak Suikastçı Kardeşliği ile Tapınakçılar arasındaki savaşı konu alacağı kesin gibi.

Netflix, film uyarlamasında olduğu gibi Assassin’s Creed evrenine dayanan orijinal bir hikayeye ya da Ezio Auditore da Firenze, Altair veya Edward Kenway gibi Assassin’s Creed kahramanları üzerine odaklanabilir. Assassin’s Creed dizisinin oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi gibi detaylar hakkında henüz bilgi sahibi değiliz. Fakat tahminler, serinin 2022 yılında yayınlanacağı yönünde.

Resident Evil (Dizi ve Animasyon)

oyun uyarlamaları resident evil dizisi

Hala yapım aşamasında olan Resident Evil dizisi, New Raccoon City’de geçecek. Capcom’un ikonik korku oyunu serisine dayanan yapım, şehre yeni taşınmış ve kasabanın karanlık sırlarını öğrenecek olan Albert Wesker’e odaklanacak. Wesker, beşinci oyunun sonunda öldürülene kadar serideki ana düşman karakterdi. Netflix’in geliştirdiği Resident Evil dizisi, her biri birer saat uzunluğundaki toplam 8 bölümden oluşacak. Serinin ilk iki bölümde ise The Walking Dead’in yönetmenlerinden Browen Hughes’ın imzası olacak.

Senaryosu, Supernatural’dan tanıdığımız Andrew Dabb’in yazacağı Resident Evil dizisi, henüz bir çıkış tarihine sahip değil. Ayrıca seride hangi karakterin kimler tarafından canlandırılacağını da bilmiyoruz, ancak detayların yakın zaman sonra gün yüzüne çıkacağını tahmin ediyoruz.

resident evil dizisi netflix

Bu arada Netflix, Resident Evil evreninde farklı bir proje daha geliştiriyor. “Infinite Darkness” adındaki animasyon serisi, 2021 yılı içerisinde yayınlanacak. 2008’den 2017’ye kadar Resident Evil oyun serisinin prodüksiyonunda yer alan Capcom’dan Hiroyuki Kobayashi, animasyonun yapımcılığını üstleniyor.

Hikaye, iki popüler karakter Leon S. Kennedy ve Claire Redfield üzerine odaklanacak. Konu hakkında henüz pek bir şey açığa çıkmasa da Netflix , dizinin “daha önce görülmemiş bir Resident Evil dünyasını ortaya çıkaracağını” söyledi.

Tomb Raider (Animasyon)

tomb raider animasyon serisi netflix

Netflix ile Legendary, yeni bir Tomb Raider animasyonu yapmak için anlaşmaya vardıklarını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Oyun üçlemesini doğrudan takip eden seri, 2018 yılında çıkış yapan Shadow of the Tomb Raider‘dan sonrasını konu alacak. Tahmin edebileceğiniz gibi dizi, her defasında daha heyecanlı ve tehlikeli maceralara atılarak dünyayı dolaşan oyunun ikonik karakteri Lara Croft‘u takip edecek.

Tomb Raider animasyonunun senaryosunu, Netflix’te yayınlanacak Witcher: Blood Origin dizisini de yazan Tasha Huo kaleme alıyor. Netflix’in en merak edilen oyun uyarlamaları arasında yer alan serinin yayın tarihi ise henüz açıklanmadı.

Devil May Cry (Animasyon)

oyun uyarlamaları devil may cry

Netflix kütüphanesinin en sevilen animasyonlarından Castlevania‘nın üçüncü sezonunda, Capcom’un efsanevi aksiyon-macera oyunu Devil May Cry’da kullanılan Rebellion adlı silahı görmüştük. Bilmeyenler için Rebellion, Devil May Cry serisinin çoğunda Dante’nin kullandığı silahtır.

Bu cameo sahnesi ile Devil May Cry dünyasına ucundan da olsa giriş yapan Netflix, aynı zamanda ikonik oyuna dayanan yeni bir animasyon serisi hazırlıyor. Castlevania’nın yapımcısı Adi Shankar tarafından geliştirilen proje, canavarlarla savaşmak için ücra bir adaya gelen şeytan avcısı Dante‘yi takip edecek.

Yeni Devil May Cry serisi için açıklanan bir çıkış tarihi yok, ancak projeye ilişkin farklı detaylar gün yüzüne çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Netflix oyun uyarlamaları arasında en merak ettiğiniz yapım hangisi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.