Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Red Notice, Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Oldu

Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot'un başrollerini paylaştığı Red Notice, Netflix tarihinin en çok izlenen filmi olarak kayıtlara geçti. 2021 yapımı film, dünyadaki tüm Netflix abonelerinin yarısı tarafından seyredildi.

Netflix’in bugüne kadar çektiği yüksek bütçeli film olan Red Notice, elde ettiği izlenme sayıları ile bu ünvanının hakkını verdi. Dijital yayın platformu tarafından yapılan açıklamada Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot’un başrollerini paylaştığı 2021 yapımı Red Notice’ın, Netflix’in en çok izlenen filmi olduğu belirtildi.

282 milyon izlenme saati ile önceki rekorun sahibi olan Bird Box‘ı geride bırakan film, 12 Kasım 2021’den bu yana 328.8 milyon saatlik görüntülenmeye ulaştı. Şimdiye kadarki en çok izlenen Netflix filmi olmayı başaran Red Notice, rekoru yalnızca 18 günde kırdı. 2018 yapımı Sandra Bullock‘lu Bird Box’ın bu rekoru elde etmesi dört haftayı bulmuştu.

Red Notice, 300 Milyon İzlenme Saatini Aşan İlk Netflix Filmi Oldu

netflix'in en çok izlenen filmi
Red Notice’ın başrollerini Dwayne Johnson, Ryan Reynolds ve Gal Gadot paylaşıyor.

Netflix’in en çok izlenen filmi ünvanının yeni sahibi olan Red Notice, dünyadaki tüm Netflix abonelerinin yarısı tarafından seyredildi. Red Notice ve Bird Box’ın haricinde tüm zamanların en çok izlenen orijinal Netflix filmleri listesinin ilk beşini Extraction, The Irishman ve The Kissing Booth 2 oluşturdu.

Red Notice, izleyiciler arasında popüler olmasına rağmen eleştirmenlerden kötü yorumlar aldı. Filmin başarısının nedeni büyük ölçüde oyuncu kadrosuna atfediliyor. Özellikle başroldeki Reynolds ve Gadot, sırasıyla Deadpool ve Wonder Woman rolleriyle süper kahraman hayranları arasında arasında son derece popüler isimler. Johnson, nam-ı diğer The Rock’ın şöhretini zaten anlatmaya gerek yok.

Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Artık Red Notice

red notice
Resmi olarak Netflix’in en çok izlenen filmi olan Red Notice, rekorun önceki sahibi Bird Box’ı geride bıraktı.

Her şeye rağmen filmin hızlı temposu ve mizahı, keyifli bir izleme deneyimi yaşatıyor. Eğer çok yüksek beklentiye girmeyip, sadece keyifli zaman geçirmek isterseniz Red Notice‘a bir şans verebilirsiniz, ki muhtelemen filmi zaten izlemiş olma ihtimaliniz son derece kuvvetli.

Öte yandan geçmişte baktığımızda Bird Box, Extraction ve The Kissing Booth 2 gibi filmler de eleştirmenler tarafından hoş karşılanmamış olmasına rağmen dünya çapında milyonlarca insan tarafından izlenmişti. Bu da Netflix’teki bir filmin popüler olması için illa yüksek kalitede olması gerekmediğini gösteriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.