Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix Reklamlı Abonelikte İndirme Seçeneğini Kaldıracak

Netflix, reklamlı abonelik hizmetinde çevrimdışı görüntülemeye izin vermeyebilir. Bu katmanı kullanan kişiler, diledikleri içerikleri indiremeyebilir.

Netflix’in yaklaşmakta olan reklam destekli katmanının büyük bir dezavantajı olacak. Zaten reklamlı abonelik hizmetinde, dizi ve filmler sıkça bölünecek. Ancak bunun yanında başka bir problem de olacak. Platformun en kullanışlı özelliklerinden biri olan indirilebilir içerikler, reklamlı üyelikte kullanılamayacak. Yani hem reklamlı içerik izleyecek hem de indirilebilir içerikleri çevrimdışı izleyemeyeceksiniz.

Bu bilgiye ulaşan Steve Moser, iOS uygulamasında bir kod keşfetti. Kod, alt tabaka izleyicilerin çevrimdışı seyretmesine engel olacak. Yer alan metinde “Reklamlı Netflix hariç tüm planlarda indirmeler mevcuttur.” yazıyor. Ayrıca, kullanıcılar reklam deneyimlerini kişiselleştiremeyecek.

Reklamlı Netflix Aboneliği Çevrimdışı Kullanılamayacak

Netflix

Şirket özellikle, indirme hakkında yorum yapmayı reddetti ancak bunun olabileceğini de belirtti. Şirketin bir sözcüsü: ”Daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir seçeneğin nasıl piyasaya sürüleceğine karar vermek için yolun başındayız ve herhangi bir karar veremedik. Yani bu noktada bunların hepsi sadece spekülasyon.” dedi. Netflix, hala reklam destekli katmanı kurma sürecinde ve bu seçeneği 2023’ün başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Reklam destekli hizmette indirme seçeneğinin kaldırılması, muhtemelen bazı abonelerin katmana geçmesini engelleyecek. Sık seyahat edenler gibi bu özelliği düzenli olarak kullananlar, daha yüksek fiyatlı planlara yönlenecek. Normalde HBO Max, Peacock ve reklam destekli planlara sahip diğer yayıncılar da genellikle indirme işlevi sunmuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.