Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’in Reklamlı Üyeliği Tüm İçeriklere Erişim Sunmayacak!

Netflix'in reklamlı abonelik planında tüm dizi ve filmlere erişemeyeceğimiz doğrulandı.

Netflix, önümüzdeki aylarda gelirini artırmak için iki yönlü bir strateji uyguladı. Yayın platformu, şifrelerini paylaşmak için kullanıcılardan ekstra ücret talep edecek ve yeni aboneleri çekmek için daha ucuz, reklam destekli bir abonelik planı getirecek. Şirket, ilkini Latin Amerika’daki bazı kullanıcılarla test etmeye başlamış olsa da ayrıntıları yeni yeni öğrenmeye başladık.

Netflix’in CEO’su ve Baş İçerik Sorumlusu Ted Sarandos, yakın tarihli bir kazanç çağrısı sırasında uygun fiyatlı reklam destekli planla ilgili bazı ayrıntıları paylaştı. Deadline‘a göre Sarandos, reklam destekli abonelik planının önümüzdeki yılın başlarında kullanıcılara sunulacağını açıkladı. Yayın devi, kullanıma sunma için Microsoft ile ortaklık kurdu.

Netflix Orijinal İçerikleri Erişime Açık Olacak

Netflix

Sarandos, reklam destekli katmanın kullanıcılara platformda bulunan tüm içeriğe erişim sağlamayacağını da doğruladı. Kullanıcılar Netflix’in tüm orijinal programlarına erişebilecekken, platformdaki lisanslı içeriğin bir kısmı daha ucuz katmanda mevcut olmayacak.

Sarandos, “Bugün, insanların platformda izlediklerinin büyük çoğunluğunu reklam destekli katmana dahil edebiliriz. Olmayan bazı şeyler var ve stüdyolarla görüşme halindeyiz. Bazı ek içerikleri temizleyeceğiz, ancak kesinlikle hepsini değil. Biz bunun iş için önemli bir engel olduğunu düşünmüyoruz.” ifadelerini kullandı ve içerik kısıtlamasını doğrulamış oldu.

Hissedarlara yazdığı bir mektupta Netflix, reklam destekli katmanın ilk olarak “reklam harcamalarının önemli olduğu bir avuç pazarda” piyasaya sürüleceğini de sözlerine ekledi. Şu anda, yaklaşmakta olan reklam destekli ödeme planı hakkında daha fazla ayrıntıya yok ancak şu ana kadar bildiklerimize dayanarak bu özelliğin çok tepki çekeceğini söyleyebilirim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.