Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’ten Şifre Paylaşımı Yapanları İlgilendiren Özellik

Popüler dizi ve film platformu Netflix, şifre paylaşmayı engellemek için yeni özellikleri test ediyor. Artık hane başı üyelik ücreti sistemi gelecek.

Netflix bugün, belirli ülkelerde hesaplarını başkalarıyla paylaşan kullanıcılardan ücret almak için yeni bir ev ekle özelliğini test etmeye başlayacağını duyurdu. Bu da platformun şifre paylaşma özelliğini tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir hareketi olacak. Yeni özellik, kullanıcıların evlerinin dışında bir hesap kullanmaları durumunda ek bir ücret ödemelerini isteyecek. Bu yenilik önümüzdeki ay Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala ve Honduras’ta test edilecek.

Uygulamaya konulduğunda artık hesabınız cihazlarınızda yalnızca bir haneyi içerecek. Birinin Netflix hesabınızı ek bir evde kullanması durumunda belirli ücret ödeyeceksiniz. Test bölgelerinde 3 dolar olarak belirlenen ek ücretle, ekstra bir hane hesaba dahil edilecek. Ayrıca kritik bir nokta ise standart üyelerin en fazla 2, premium üyelerin ise en fazla 3 ev ekleyebilecek olması.

Netflix, Ekstra Profil Ücreti de Alabilir

Netflix

Netflix direktörü Chengyi Long yaptığı açıklamada, “Üyelerimizin filmlerimizi ve dizilerimizi bu kadar çok sevmeleri, ayrıca başkalarıyla paylaşmak istemeleri harika. Ancak günümüzde yapılan yaygın hesap paylaşımı, uzun vadeli yatırım yapabilmemizi ve iyileştirmeler getirmemizi engelliyor.” dedi. Ayrıca şirket bu yılın başlarında Şili, Kosta Rika ve Peru’da ekstra üye ekleme özelliğini test etmeye başladı. Bu seçenek de hesaba kişi eklendiğinde sizden ekstra ücret istiyor.

Şirket bu çözümün GPS gibi konum tabanlı verilere dayanmadığını söyledi. Bunun yerine bir IP adresi veya cihaz kimliği alınacak. Böylelikle farklı bir internet adresi devreye girdiğinde sistem buna izin vermeyecek. Sizce bu özellik olumlu karşılanır mı?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.