Netflix Oyun Kitaplığına Üç Yeni Mobil Oyun Daha Geldi

Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, video oyun dünyasına iyiden iyiye alışıyor. Popüler abonelik servisi, Avrupa'daki kullanıcıları için üç yeni oyun daha yayınladı.

Netflix oyun dönemi, geçtiğimiz ay Polonya’daki abonelere sunulan iki Stranger Things oyunu ile resmen başlamıştı. Kendi orijinal oyunlarını geliştireceğini, ancak sürecin henüz başında olduğunu belirten şirket, ilk etapta mobil oyunlara odaklanacağını söylemişti. Çalışmanın ilk meyveleri olarak karşımıza çıkan Stranger Things: 1984 ve Stranger Things 3, Android cihazlarda yalnızca Netflix üzerinden oynanabiliyor.

netflix oyun

Şimdi ise Netflix oyun dünyasının yeni oyun ve ülkelerle daha da genişlediği haberini aldık. TechCrunch’un haberine göre streaming yayın servisi, kitaplığına Netflix’e özel üç mobil oyun daha ekledi. Bunlar, Polonya’da ve ilk kez İspanya ve İtalya’da Android cihazlara sahip abonelerin kullanımına sunulacak.

Stranger Things oyunlarından farklı olarak, yeni eklenen Netflix oyunları –Shooting Hoops , Teeter (Up) ve Card Blast– daha geniş kitlelere hitap edebilecek şekilde tasarlanmış, basit ve gündelik yapımlar olarak öne çıkıyor. Ayrıca Netflix’in hiçbir dizi ve filmiyle bağlantılı da değiller.

Netflix Oyunları Genişliyor

netflix oyunları

Polonya, İspanya ve İtalya’daki aboneler, mevcut aboneliklerinin bir parçası olarak, reklamsız ve uygulama içi satın alımlar içermeyen yeni Netflix oyunlarına erişebilecekler. Söz konusu yapımlar, Netflix’in Android mobil uygulamasındaki ‘Oyunlar’ sekmesinde yer alıyor, ancak Google Play Store üzerinden indiriliyor. ABD’li şirket tarafından yapılan açıklamada, oyunların kısa süre içinde diğer bölgelere ve iOS cihazlara da geleceği bilgisi paylaşıldı.

Netflix, mobil oyunlar haricinde çok sayıda oyun uyarlaması da geliştiriyor. Aralarında The Division, Assassin’s Creed ve Tomb Raider gibi yapımların olduğu uyarlamalara buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol