En Çok İzlenen Netflix Dizileri ve Filmleri Açıklandı

Dijital yayın servisi Netflix'in CEO'su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, platformdaki içeriklerin izlenme sayılarına dair ilk kez net veriler paylaştı. İşte Netflix'in en çok izlenen dizi ve filmleri.

En çok izlenen Netflix dizileri ve filmleri belli oldu. Popüler streaming servisinin CEO’su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, bu yılki Code konferansı sırasında platformun önde gelen içerikleri hakkında önemli veriler paylaştı.

Dünya genelinde 209 milyonu aşkın ücretli aboneye sahip olan Netflix, izlenme verilerini kamuoyuna açıklamayı pek tercih eden bir şirket olmamasıyla bilinir. Dolayısıyla Sarandos’un yayınladığı sayıların çoğu kişiyi şaşırttığını söyleyebiliriz. The Verge’ün haberine göre aşağıdaki veriler, ilk 28 gününde içeriğin en az iki dakikasını izleyen hesap sayısından oluşuyor. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan tabloyu yorumlamaya geçelim.

Bridgerton’ın ilk sezonu, 82 Milyon İzlenme ile Zirvede

en çok izlenen netflix dizileri Bridgerton

Bridgerton’ın ilk sezonu, en çok izlenen Netflix dizileri arasında başı çekiyor. Popüler dönem draması, 82 milyon hesap tarafından seyredilmiş. Onu sırasıyla 76 milyon hesabın izlediği Lupin ve The Witcher‘ın ilk sezonları takip ediyor. Listenin geri kalanına baktığımızda, Stranger Things 3. sezonun 67 milyon ile beşinci, La casa de papel‘in 4. sezonunun ise 65 milyon izlenme ile altıncı sırada yer aldığını görüyoruz.

Şimdi de en çok izlenen Netflix filmlerine bir göz atalım. Extraction, 99 milyon hesapla listenin ilk sırasında yer alırken, onu 89 milyon hesapla Bird Box ve 85 milyon hesapla Spenser Kanunları izledi. Sunumda paylaşılan ikinci slayt ise platformdaki ilk 28 günü boyunca toplam izlenme saatlerine göre Netflix’in en iyi 10 filmini ve dizisini ortaya koydu.

Extraction, En Çok İzlenen Netflix Filmi Oldu

en çok izlenen netflix filmleri Extraction

Buna göre Bridgerton, 625 milyon saatlik izlenme sayısıyla en çok izlenen Netflix dizileri listesinin zirvesinde yer almaya devam ediyor. Onu 619 milyon izleyiciyle La casa de papel’in dördüncü sezonu, ardından 582 milyon saatlik izlenmeyle Stranger Things’in üçüncü sezonu izledi. Bird Box, 282 milyon saat izlenerek metriğe göre en popüler filmler listesinde birinci oldu. Extraction 231 milyon saat izlenme ile ikinci sırayı alırken, The Irishman 215 milyon saat izlenme ile üçüncü oldu.

En Çok İzlenen Netflix Dizileri ve Filmleri

en çok izlenen netflix dizileri ve filmleri

Netflix’in en popüler filmleri ve dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aralarında izlediğiniz ve hoşunuza giden bir yapım var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz! Dilerseniz 2021 Netflix filmleri için buraya tıklayabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol