Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Jojo İzleme Sırası – Tüm Bölümler ve Filmler (2022)

100 milyondan fazla kopyası ile tarihin en çok satan manga serilerinden biri olan JoJo's Bizarre Adventure, yıllara yayılan anime serileri ve filmleri sayesinde büyük bir hayran kitlesi yarattı. Peki, doğru Jojo izleme sırası hangisi? Bu rehberimizde, efsane animeyi hem çıkış tarihi hem de kronolojik olarak sıralıyoruz.

Jojo İzleme Sırası – Anime ve manga dünyasının en sevilen eserleri arasında yer alan Jojo’s Bizarre Adventure (no Kimyou na Bouken), yıllar geçse de değerinden hiçbir şey kaybetmiyor. İlk kez 1993-1994 yılları arasında yayınlanan orijinal video animasyon uyarlaması ile ekrana taşınan seri, çeşitli film ve dizilerle varlığını günümüze kadar sürdürdü.

Evrenin büyük bir genişliğe sahip olması, Jojo izleme sırası hakkında bazı kafa karışıklıkları yaratıyor. Özellikle ilk üç büyük seri arasında oldukça uzun bir zaman çizelgesi var. Destansı dövüşleri, unutulmaz sekansları, etkileyici karakter kadrosu ve katıksız aksiyonu ile arkanıza yaslanmanız ve tamamının keyfini çıkarmanız gereken bir anime serisi olan Jojo’s Bizarre Adventure, Netflix‘ten de izlenebiliyor.

Önerilen Jojo İzleme Sırası

jojo izleme sırası

2012’de başlayan ilk diziden, biten son sezona kadar izlemenizi tavsiye ederiz. Eğer 1993 yılındaki orijinal seriyi seyrettiyseniz, yine de 2012’deki uyarlamayı baştan sona izlemeniz daha doğru olacaktır. Hemen aşağıda hem kronolojik hem de çıkış tarihine göre derlenen iki ayrı izleme sırası bulunuyor. Çıkış tarihine göre sıralamada 1993 ve 2000’deki orijinal animasyon serisi yer alırken, kronolojik sıra yalnızca anime dizilerinden oluşuyor.

1. Kronolojik Sıra

 • Jojo’s Bizarre Adventure (Phantom Blood, 1-9 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Battle Tendency: 10-26 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Stardust Crusaders 1. Sezon: 1-24 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Stardust Crusaders 2. Sezon: 25-48 bölüm)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Diamond is Unbreakable: 39 bölümün tamamı)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Golden Wind: 39 bölümün tamamı)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (Stone Ocean 1. Sezon 12 bölümün tamamı)

2. Çıkış Tarihi Sırası

 • Jojo’s Bizarre Adventure (1993)
 • Jojo’s Bizarre Adventure (2000)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 1: Phantom Blood (2012)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 2: Battle Tendency (2012)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 3: Stardust Crusaders (2014)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 4: Diamond is Unbreakable (2016)
 • Thus Spoke Rohan Kishibe (2018)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 5: Golden Wind (2019)
 • Jojo’s Bizarre Adventure Part 6: Stone Ocean (2021)

Jojo’s Bizarre Adventure Konusu

Jojo's Bizarre Adventure izleme sırası

Hikaye, farklı kuşaklardan olsalar da aynı lakabı paylaşan aristokrat Joestar ailesinin, çeşitli zaman dilimleri boyunca doğaüstü düşmanlara karşı mücadelesini konu alıyor. İlk kahraman Jonathan Joestar, ondan nefret eden ve tek varis olarak ailesinin mirasına sahip olmak isteyen üvey kardeşi Dio Brando ile savaşır. Jojo’yu alt edemeyen Dio, bunun üzerine eski bir Taş Maske kullanarak kendini bir vampire dönüştürür ve Joestar malikanesini yok eder.

İkinci kahraman Joseph Joestar, büyükbabası Jonathan Joestar’ın mirasını devam ettirir. Büyükbabası gibi doğaüstü güç Hamon’u kullanabilmesine rağmen dövüşlerde bilek gücünden ziyade akıl oyunlarına güvenir ve rakibinin hareketlerini söylediklerine kadar tahmin etmek için esrarengiz yeteneğini kullanır.

Jojo anime

Jojo serisinin geri kalanı, önceki kahramanların geride bıraktığı mirası takip ederek kendi maceralarını yaşayan diğer kahramanları konu alıyor. Örneğin Joseph, torunu Jotaro Joestar’ın hikayenin ana kahramanı olmasına rağmen, Stardust Crusaders’daki ana savaşçılardan biri olmaya devam ediyor. Hatta Diamond is Unbreakable’da yeniden ortaya çıkıyor.

Özetle, genel olarak paylaşılan evren aynı kalsa da, bölümler ilerledikçe karakterler büyük ölçüde değişiyor. Jojo’s Bizarre Adventure’daki karakterlerin etkileşimleri, maceraları ve kişisel deneyimleri, her anı çok değerli kılıyor.

Bu yazımızda Jojo izleme sırası hakkında merak edilenlere cevap vermeye çalıştık. Daha fazla anime içeriği için aşağıdaki başlıklara göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.