Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Attack on Titan Benzeri Animeler

Attack on Titan 2023'te geri dönene kadar, bu efsanevi animenin boşluğunu doldurabileceğiniz animeleri listeledik.

Attack on Titan benzeri animeler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Attack on Titan geçtiğimiz aylarda son sezonunun ikinci bölümünü tamamladı ancak hikaye Eren Yeager, Mikasa Ackerman ve Armin Arlert için henüz bitmedi. The Dawn of Humanity başlıklı finalinin hemen ardından başka bir bölümün duyurusu yapıldı, son sezonun devamı 2023’te çıkış yapacak.

Anime, Hajime Isayama’nın “The Dawn of Humanity“den sonra dokuz bölüm daha içeren Attack on Titan mangasının oldukça sadık bir uyarlaması oldu. Bununla birlikte, manganın sonu hayranlar arasında tartışmalıydı ve gösterinin hikayeyi farklı bir yöne götürüp götürmeyeceği henüz belli değil. The Final Season: Part 3’ü beklerken, seveceğinizi düşündüğümüz Attack on Titan benzeri animeler listesi hazırladık.

Attack on Titan Benzeri Animeler Listesi

spot 1

Attack on Titan’ı seviyorsanız, karanlık fantezi aksiyon anime hayranı olma ihtimaliniz yüksek. Attack on Titan, gizemlerinden çılgın dövüş sahnelerine ve acımasız ölümlerine kadar çok fazla duygu yaşatan bir anime. Peki bu tarz sadece bu anime mi var? Tabii ki hayır, işte Attack on Titan benzeri animeler:

 • Jujutsu Kaisen
 • Death Note
 • Kabaneri of the Iron Fortress
 • Vinland Saga
 • Gurren Lagann

Jujutsu Kaisen

Attack on Titan benzeri animeler
Günümüzün popüler yapımlarından, Jujutsu Kaisen.

Jujutsu Kaisen, Attack on Titan’ın şu anki sezonundan sorumlu animasyon stüdyosu MAPPA’nın başka bir animesi Bu yüzden Attack on Titan benzeri animeler listemizin olmazsa olmazı. Titan gibi, Jujutsu Kaisen de hem çılgınca yaratıcı hem de rahatsız edici derecede ürkütücü. Gege Akutami’nin mangasına dayanan dizi, insanların olumsuz duygularını serbest bıraktığında ortaya çıkan şeytani ruhlar olan Lanetler tarafından saldırıya uğradığı bir dünyada geçiyor.

Jujutsu Kaisen, güçlü bir Lanetin parmağını yutan ve ona ev sahipliği yapan lise öğrencisi Yuji Itadori’ye odaklanıyor. Yuji, Laneti defetmek için 10 parmağın hepsini bulup yemek zorunda. Attack on Titan benzeri animeler listemizin ilk sırasındaki isim yakın zamanda ikinci sezon onayını da aldı ve 2023’te yayın hayatına devam edecek.

Death Note

Attack on Titan benzeri animeler
Yılların eskitemediği efsane, Death Note.

Piyasadaki eleştirmenlerce en beğenilen animeler arasında yer alan Death Note, hem bir ahlak keşfi hem de merak uyandıran bir kedi ve fare oyunu diyebiliriz. Hikaye aynı adı taşıyan bir mangaya dayanıyor ve çok zeki ama bunalımda bir liseli olan Light Yagami’yi konu alıyor. Attack on Titan benzeri animeler listemizde yer alma sebebi ise bu ahlaki sorgulama ve karanlık yaklaşımı oldu.

Bir shinigami yani ölüm tanrısı Light’a, sayfalarına isimlerini yazarak insanları öldürmesine izin veren bir defter veriyor. İlk başta Light, katilleri ve diğer suçluları öldürmek için defteri kullanıyor ancak bir dedektif ona yaklaşmaya başladığında, Light defterini izlerini örtmek için kullanmaya başlıyor. Her biri 22 dakika uzunluğundaki sadece 37 bölümden oluşan bu bağımlılık yaratan dizi, Attack on Titan’ın ilk üç sezonunu da yöneten Tetsurō Araki tarafından yönetildi.

Kabaneri of the Iron Fortress

Attack on Titan benzeri animeler
Attack on Titan ve Snowpercer karışımı: Kabaneri of the Iron Fortress.

Yine Tetsurō Araki’nin yönettiği, Attack on Titan ve Snowpiercer’ın bir karışımı olan ve Sanayi Devrimi temalı zombi hikayesi olan Kabaneri of the Iron Fortress’ta kesinlikle Attack on Titan benzeri animeler arasında yer alan en sağlam yapımlardan bir tanesi. İnsanlar, istasyon adı verilen barınaklarda yaşıyor ve bunlar arasında güçlendirilmiş buharlı trenlerde seyahat ediyor.

Kahramanımız, insanlığı tehdit eden korkunç hortlak sürüsü olan Kabane’yi yenmek için bir silah üzerinde çalışan genç bir mühendis. Anime, Attack on Titan’ın ilk üç sezonunun arkasındaki aynı animasyon evi olan Wit Studio tarafından yapıldı ve sadece 22 dakikalık bir düzine bölümle ve Netflix’te üç bölüm olarak yayınlanan bir devam sezonu ile zaman ayırmaya değer kaliteli bir anime.

Vinland Saga

Attack on Titan benzeri animeler
Vinland Saga, siyaset, entirika ve şiddet dolu.

Wit Studio tarafından üretilen bir başka anime, gerçek hayattaki tarihi figür Thorfinn Karlsefni’ye azıcık ucundan bir şekilde dayanan bir Viking hikayesi olan Vinland Saga. Attack on Titan’daki Eren gibi, genç Thorfinn de başlangıçta küçük ve güçsüz görünüyor ancak intikam arayışında acımasız bir karaktere dönüşüyor. Tam da bu yüzden Attack on Titan benzeri animeler arıyorsanız, Vinland Saga tam size göre.

Thorfinn, onunla babasının bir Viking paralı askerinin elinde öldürülmesine tanık olan küçük bir çocuk. Thorfinn gemilerinde saklanıyor ve yıllar içinde onları öldürme niyetleri konusunda açık olmasına rağmen mürettebat tarafından yetiştirilip sömürülüyor. Hikayesi, 11. yüzyılda Danimarka’nın İngiltere’yi işgali ve işgalinin arka planında yer alan kapsamlı bir destan ve Attack on Titan gibi, gergin siyasi entrikalar ve yoğun şiddetle dolu.

Gurren Lagann

Attack on Titan Benzeri Animeler
Gurren Lagann, mecha hikayesi.

Attack on Titan benzeri animeler arıyorum diyorsanız Gurren Lagann da hikayesine, sınırlı varoluşlarından (Gurren Lagann örneğinde yer altı köyleri) rahatsız olan ve zalimlere karşı savaşmak isteyen birkaç gençle başlıyor. Ancak Attack on Titan’ın genellikle kasvetli dünyasının aksine bu 27 bölümlük mecha hikayesi, yüzeyi kötü bir tirandan geri almak için dev robotlara komuta eden umutlu gençlerden oluşan bir çete olarak ruh ve mizah dolu mutlak bir boğuşma.

Anime, Tokyo Uluslararası Anime Fuarı’nda ve Animasyon Kobe ve Japonya Medya Sanatları Festivallerinde birçok ödül kazandı. Attack on Titan benzeri animeler arasında yer alan Gurren Lagann, kıdemli oyun yazarı Kazuki Nakashima tarafından yazıldı; Hiroyuki Imaishi tarafından yönetildi. Böylece Attack on Titan tarzında olan animelerimizin sonuna geldik.

Eğer siz de Attack on Titan’ı bitirdiyseniz ve doyamadıysanız, Attack on Titan benzeri animeler listemizde yer alan bu 5 harika animeden bir tanesini seçip ahlaki sorgulama, siyaaset, gerilim ve aksiyon dolu animelerden bir tanesi ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Sizin de anime önerileriniz var ise aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın! Ayrıca aşağıdaki içeriklere de göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.