Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Demon Slayer İzleme Sırası Nasıl Olmalı?

Son yılların en başarılı anime serilerinden biri olan Demon Slayer, ülkemizde geniş bir izleyici kitlesine sahip. 3. sezona az bir zaman kala, ünlü anime evrenindeki dizi ve filmlerin kronolojik izleme sırasını sizlerle paylaşıyoruz!

Demon Slayer İzleme Sırası – Etkileyici hikayesi ve karakter kadrosu ile son yılların en popüler anime serilerinden Demon Slayer Kimetsu no Yaiba, müthiş bir heyecana sahne olan ikinci sezonuna nokta koydu. Tahmin edebileceğiniz üzere üçüncü sezon için biraz beklememiz gerekecek. Fakat bu bekleyiş süresince hem özleminizi gidermek hem de serinin hikayesine daha yakından tanıklık etmek için her sezonu ve filmi yeniden izleyebilirsiniz.

Peki, Demon Slayer hangi sırayla izlenmeli? Demon Slayer anime dizisi sadece birkaç yıl önce başladı, ancak evren şimdiden büyük bir hayran kitlesine ulaştı. İlk olarak 2020 yılında Japonya’da vizyona giren serinin ilk filmi, büyük bir beğeni topladı. Demon Slayer 1. sezon ile 2. sezon arasında yayınlanan Demon Slayer Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train, hikaye için büyük bir önem taşıyor. İşte Demon Slayer izleme sırası.

Demon Slayer İzleme Sırası

demon slayer izleme sırası

Demon Slayer film ve dizi evreni hala oldukça küçük. Ne de olsa 2019 yılında başlayan bir seriden bahsediyoruz. Anime evreni, Kimetsu no Yaiba’nın iki sezonu ve bir filminden oluşuyor. Demon Slayer izleme sırası hem kronolojik hem de çıkış tarihine göre aynı. Bu yüzden 2019’da yayınlanan birinci sezondan başlayarak 2021’deki ikinci sezonu takip edebilirsiniz.

Demon Slayer Mugen Train filmi, ilk sezonun devamı olarak yayınlandı. Çok sevilen film, daha sonra bir televizyon dizisine de uyarlandı. Söz konusu dizi, 7 bölümden oluşurken, Demon Slayer 2. sezonu ise hikayeye 11 bölüm daha ekliyor. Hikayedeki olayları en basit şekilde takip etmek için önce Demon Slayer 1. sezonu izlemenizi ve ardından Mugen Train uzun metrajlı filmini veya Mugen Train televizyon dizisini izlemenizi öneririz. Son olarak da Demon Slayer 2. sezonunu seyredebilirsiniz.

  • Demon Slayer 1. Sezon (2019) (1-26)
  • Mugen Train filmi (2020) veya Demon Slayer: Mugen Train TV dizisi (27-33)
  • Demon Slayer 2. Sezon (2021) (34-44)

Demon Slayer Mugen Train Filmini İzlemeli Miyim?

demon slayer film

Kesinlikle evet. İlk sezonun tam bir devamı olmasının yanı sıra Demon Slayer 2. sezondaki çeşitli karakterleri ve kavramları tanıtıyor. Hem filmi hem de Mugen Train televizyon dizisini izlemek biraz gereksiz geliyorsa, birini seçebilirsiniz.

Demon Slayer Toplam Kaç Bölüm?

demon slayer hangi sırayla izlenmeli

Şu anda izleyebileceğiniz 44 tane Demon Slayer bölümü var. Ayrıca daha fazlası da yolda. Bu yılın başlarında duyurulan Demon Slayer 3. sezon (diğer adıyla The Swordsmith Village) Tanjiro’nun hikayesindeki bir sonraki bölümü ekranlara getirecek. Fakat üçüncü sezonda kaç bölüm olacağı henüz bilinmiyor.

Bu rehberimizde Demon Slayer izleme sırası hakkındaki merak edilenleri cevaplamaya çalıştık. İçeriğimizi beğendiyseniz, aşağıdaki yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz. Popüler anime serisinin ilk sezonunu Netflix‘te bulabilirsiniz. Yeni başlayanlar için seçtiğimiz anime önerileri listemize baktınız mı? Ayrıca gelmiş geçmiş en güçlü anime karakterleri hakkındaki yazımızı da tavsiye ederiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.