Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Gece Modu Kapatma Nasıl Yapılır? (iOS ve Android)

Dünyaca popüler sosyal medya uygulaması Instagram'da gece modunu kapatmak için izlemeniz gereken bazı adımlar bulunuyor. Rehberimizdeki kolay talimatları uygulayarak hem Android hem de iPhone'da karanlık mod ayarını değiştirebilirsiniz.

Instagram gece modu kapatma işleminin nasıl yapılacağı, pek çok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşma uygulaması, son dönemde kameranın çalışmaması, akışın yenilenmemesi ve beyaz ekran hatası gibi sorunlara yol açan çökme haberleriyle gündemde. Şimdi ise kullanıcılar kendi isteklerinden bağımsız olarak uygulamanın arka planının siyah olması konusunda serzenişte bulunuyorlar.

Son zamanlarda bazı Instagram kullanıcıları, arka planlarının otomatik olarak siyaha dönüştüğünü bildirdi. Popüler sosyal medya uygulaması sürekli olarak güncellendiği için, bazı özelliklerde değişimler yaşanıyor. Fakat gece modunun aniden ortaya çıkması pek çok insanı şaşırttı. iPhone sahipleri, Instagram gece modunu kapatma işlemini doğrudan uygulamadan yapamıyorlar. Bunun yerine telefondaki ayarları değiştirmeleri gerekiyor.

Android kullanıcıları ise Instagram’ın uygulama içi ayarlarından karanlık modu açıp kapatabiliyorlar. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmadan, Android ve iPhone için Instagram gece modu kapatma işleminin nasıl yapılacağına geçelim.

iPhone’da Instagram Gece Modu Nasıl Kapatılır?

instagram gece modu kapatma

 1. iPhone’da Ayarlar‘ı açın.
 2. Ekran ve Parlaklık başlığına dokunun.
 3. Görünüşün altında Koyu mod seçiliyse, Açık ile değiştirin.

Not: Dilerseniz belirlediğiniz saatler arasında koyu ve açık mod arasında otomatik geçiş de yapabilirsiniz.

Android’de Instagram Gece Modu Kapatma

instagram karanlık mod nasıl kapatılır

 1. Instagram’da profil resminize tıklayın.
 2. Üç çizgi şeklindeki simgeye basın.
 3. Açılan bölümde Ayarlar‘a dokunun ve Tema‘yı açın.
 4. Aydınlık modu seçin.

Android ve iOS’te Instagram gece modunu kapatma için izlemeniz gereken adımlar bu şekilde. Umarız rehberimiz işinize yaramıştır. Dilerseniz, Instagram 13 yaş sorunu çözümü hakkındaki kılavuzumuza göz atabilirsiniz. Ayrıca Spotify Instagram Story hatası ve Instagram Feedback Required hatası gibi diğer çözüm rehberlerimiz de işinize yarayabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.