Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram 13 Yaş Sorunu Çözümü (İtiraz Formu)

Instagram'a kayıt olurken yaşınızı 13'ün altına ayarlamanız veya birinin sizi 13 yaşından küçük olarak bildirmesi nedeniyle hesabınızı kullanamayabilirsiniz. Bu rehberimizde, Instagram 13 yaş sorunu çözümünü ele alıyoruz.

Instagram 13 yaş sorunu, yaşınızı 13’ün altına ayarlamış olmanız veya birinin sizi 13 yaşından küçük olarak bildirmesi nedeniyle oluşur. Bu gibi bir durumla karşılaşmanız halinde Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin uyarısı alırsınız. Söz konusu hata mesajının ikinci kısmında ise “En az 13 yaşında olduğunuzu onaylayamazsanız hesabınızı 30 gün içinde devre dışı bırakacağız. Bu süre sonunda hesabınız kurtarılamayacak” ifadeleri yer alır.

Bir Instagram hesabına sahip olmak için gerekli yasal sınır olan 13 yaşın üzerinde olmasına rağmen, zaman zaman bu hata mesajını alabilirsiniz. Bu kılavuzda, Instagram kullanmak için yeterince büyük olmayabilirsin sorununu nasıl düzelteceğinizi ve Instagram 13 yaş itiraz formunun ne kadar sürede işleme konulduğunu öğreneceksiniz.

Instagram 13 Yaş Sorunu Çözümü

Instagram kullanacak yaşta olmayabilirsin

Instagram 13 yaş sorunu çözümü için sosyal medya platformunun yaş doğrulama formunu doldurup göndermeniz gerekiyor. Formu gönderdikten sonra Instagram’ın incelemesi için birkaç gün beklemeniz lazım. Eğer itirazınız kabul edilirse, Instagram hesabınızın yeniden etkinleştirildiğini bildiren bir e-posta alacaksınız.

Instagram 13 yaş itiraz formu, kimliğinizin bir fotoğrafını eklemenizi şart koşuyor. Ayrıca yüzünüzün ve doğum tarihinizin net bir şekilde görülebilmesi gerekiyor. Kimliğiniz profilinizde görünmeyeceği ve 30 gün sonra otomatik olarak silineceği için herhangi bir gizlilik endişesi taşımanıza gerek yok.

Instagram, kimliğinizi yalnızca yaşınızı doğrulamak amacıyla kullanıyor. Instagram 13 yaş sorunu nedeniyle itirazların çok fazla olması nedeniyle, şirketin başvurunuzu incelemesi biraz zaman alabilir. Bu nedenle, cevap için birkaç gün bekleyebilirsiniz. Şimdi Instagram 13 yaş sorunu çözümü için izlemeniz gereken adımlara geçelim.

1. Instagram 13 Yaş İtiraz Formuna Gidin

instagram 13 yaş sorunu

Instagram 13 yaş sorunu çözümü için öncelikle Yaşınızı Doğrulamamıza Yardım Edin sayfasına gidin. Bu alan, gerçek yaşınızı doğrulamanıza imkan sağlar. Kurallar gereği bir Instagram hesabına sahip olmak için en az 13 yaşında olmalısınız.

İlk olarak nüfus cüzdanınızda yazan adınız ve soyadınızı girin. İkinci olarak, E-posta adresi alanına, Instagram hesabınıza bağlı olan e-posta adresini yazın. Üçüncü olarak, Instagram kullanıcı adınızı Instagram kullanıcı adı alanına girin. Dördüncü ve son kutucuğa ise doğum tarihinizi girin.

2. Kimliğinizi Ekleyin

instagram 13 yaş itiraz formu

Gerekli bilgileri sağladıktan sonra Instagram’ın yaşınızı doğrulayabilmesi için fotoğraflı kimliğinizin bir kopyasını göndermeniz gerekiyor. Fotoğraflı kimliğinizde yüzünüz ve doğum tarihiniz yer almalıdır. Instagram’a kimliğinizin bir kopyasını gönderdiğinizde, şifrelenir ve güvenli bir şekilde saklanır. Ayrıca kimliğiniz gizli tutulacak ve profilinizde, arkadaşlarınıza veya Instagram’daki diğer kişilere görünmeyecektir. 30 gün sonra kimliğiniz otomatik olarak silinecektir.

Şimdi kimliğinizin fotoğrafını çekin, Dosya Seç‘e dokunun ve fotoğrafı seçin. İlave bilgiler alanına ek bilgiler de girebilirsiniz. Son olarak, formu göndermek için Gönder‘e dokunun. Instagram 13 yaş itiraz formunu başarıyla gönderdikten sonra yanıt almanız için birkaç gün beklemeniz gerekiyor. Eğer itirazınız kabul edilirse, Instagram hesabınızın yeniden etkinleştirildiğini bildiren bir e-posta alacaksınız.

Instagram 13 Yaş Sorunu Çözümü Ne Kadar Sürer?

Instagram 13 yaş itirazı genellikle 3 ila 5 gün arasında sonuçlanır. Sosyal medya platformu, form sayısının çok fazla olması nedeniyle itirazları hemen inceleyemiyor. Bu nedenle geri dönüş almadan önce birkaç gün bekleyebileceğinizi unutmayın. İtirazınız kabul edilmezse hesabınız 30 gün sonra kalıcı olarak devre dışı bırakılır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.