Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Instagram Feedback Required Hatası Nasıl Çözülür? 2022

Instagram feedback required hatası alıyorsanız endişelenmeyin. Hatanın sebebini, çözümlerini ve tekrar bu hatayı almamanız için yapmanız gerekenleri bir araya getirdik.

Instagram feedback required hatası nedir diye soruyorsanız hemen cevaplayalım; Büyük ihtimalle Instagram IP adresinizi geçici olarak engelledi. Bu içeriğimizde, Instagram feedback required hatası çözümü nedir onu anlatacağız.

Yeni Instagram hesaplarında, hesabınızı özellikle bir cep telefonu numarasıyla doğrulamadıysanız ve hesabı resmi Instagram mobil uygulamasında kullanmıyorsanız, Instagram Feedback Required hatası gibi sorunlar yaşamanız yüksek ihtimal. Aşağıdaki yöntemlerden önce, e-posta adresinizi ve cep telefonu numaranızı mutlaka doğrulayın.

Instagram Feedback Required Hatası Nasıl Düzeltilir?

Instagram Feedback Required Hatası

Instagram giriş hatası feedback required çözümünü 3 basit yöntem ile aşmanızı sağlayacağız. Öncelikle Instagram’da Feedback Required’ı düzeltmek için WiFi’den hücresel ağa geçebilir (veya tam tersi) ve Instagram’daki verilerinize erişebilirsiniz. Alternatif olarak, Instagram’ı kaldırıp 24 ila 48 saat sonra yeniden yükleyebilirsiniz.

Instagram feedback required hatası aslında geçici bir hata. Ayrıca Instagram’ın kapalı olduğu anlamına da gelebilir; bunu Down Detector web sitesinden veya Twitter’dan kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle endişelenmeyin, hata mesajı bir süre sonra otomatik olarak kaldırılacak. Eğer aceleniz var ise veya detaylı bilgi istiyorsanız, işte size Instagram feedback required hatası çözümü:

 • Yöntem 1: WiFi’den Hücresel Ağa Geçin
 • Yöntem 2: Instagram’daki Verilerinize Erişin
 • Yöntem 3: Instagram’ı Kaldırın ve 48 Saat Sonra Yükleyin

Yöntem 1: WiFi’den Hücresel Ağa Geçin

Instagram Feedback Required Hatası

İlk yöntem, WiFi’den hücresel bir ağa geçmek. Halihazırda bir hücresel ağ kullanıyorsanız, bunun yerine bir WiFi ağına geçmeniz gerek. Ayrıca bir VPN’e bağlanmayı da deneyebilirsiniz. Instagram feedback required hatası almanız IP adresinizin geçici olarak bloke edilmesi demek. Ağınızı değiştirirseniz IP adresiniz de değişecek ve hata ortadan kalkacak.

Instagram feedback required hatası iphone çözümü için, WiFi’yi açmak veya kapatmak için ekranınızın altından yukarı kaydırın ve WiFi simgesine dokunun. Ağınızı değiştirdikten sonra Instagram uygulamasını zorla kapatın ve yeniden açın. Bu sefer “feedback_required” hatası gitmiş olmalı. Bu yöntem işe yaramazsa ikinci veya üçüncü yöntemi deneyebilirsiniz.

Yöntem 2: Instagram’daki Verilerinize Erişin

Instagram Feedback Required Hatası

İkinci yöntem ise Instagram’daki verilerinize erişmek. Birçok kullanıcı, Instagram’daki verilerine eriştikten sonra “feedback_required” hatasının giderildiğini bildirdi. Bunu yapmak için Instagram profilinize gidin > Menü > Ayarlar > Güvenlik > Verilere erişin kısmına tıklayın. Bu garip bir düzeltme ancak birçok kullanıcı için işe yaradı.

 • Instagram profilinize gidin ve menüye dokunun.
 • Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Ayarlar sayfasında birden fazla seçenek göreceksiniz.
 • Buna “Gizlilik”, “Güvenlik”, “Ödemeler” ve daha fazlası dahil.
 • Güvenlik ayarlarınıza gitmek için “Güvenlik” üzerine dokunun.
 • “Veri ve geçmiş” başlığının altında bir “Verilere erişim” seçeneği göreceksiniz.
 • Instagram verilerinize erişmek için “Verilere erişin”e dokunun, oturum açma bilgilerinizi girin (eğer istenirse) ve yüklenmesine izin verin.

Başarıyla yüklendikten sonra Instagram beslemenize geri dönün. Ardından, Instagram uygulamasını zorla kapatın ve yeniden açın. Uygulamayı tekrar açtığınızda Instagram feedback required hatası iphone ve android için çözülmüş olacak. Eğer hata çözülmediyse, üçüncü yönteme bir göz atın.

Yöntem 3: Instagram’ı Kaldırın ve 48 Saat Sonra Yükleyin

Instagram Feedback Required Hatası

Son yöntem Instagram’ı kaldırıp 24-48 saat sonra yeniden yüklemek. Alternatif olarak, 24 ila 48 saat beklemeyi deneyebilirsiniz. Dediğimiz gibi, Instagram feedback required hatası geçici bir hata. Platformda otomasyon ve spam’i önlemek için uygulanan bu yasağı delmek mümkün olsa da 24 saat ila 48 sonra kendi kendine düzeldiğini belirtelim.

Hatta bazı kullanıcılar hatanın birkaç saat sonra düzeldiğini de bildirdi. Güvenli oynamak istiyorsanız, Instagram’ı kaldırıp 48 saat sonra yeniden yükleyebilirsiniz. Bu, Instagram feedback required hatası çözümü de dahil olmak üzere Instagram’daki çoğu geçici engellemeyi çözen en basit yöntem.

Instagram Feedback Required Hatası Almama Yöntemleri

Instagram Feedback Required Hatası
 • Tüm hesap etkinliklerini duraklatın. Ayrıca bu süre zarfında Instagram resmi mobil uygulamasında herhangi bir işlem yapmamanızı da tavsiye ediyoruz.
 • Aktivite Hızını Azaltın. Instagram Feedback hatası sona erdiğinde başkalarına yaptığınız yorum ve beğeni sayısını biraz azaltın.
 • Çok fazla takip isteği göndermeyin.
 • Instagram’ı yalnızca resmi uygulaması üzerinden kullanın.

Instagram feedback required hatası nedir, bu hata nasıl çözülür ve tekrar bu hatayı almamak için neler yapılmalı gibi sorularınızı yanıtladık. Tek bir tanesi kendi sorununuzu çözebileceğinden, yukarıdakilerin hepsini denemenize gerek yok. Her adımdan sonra hesabınızı kontrol edin. Böylece, Instagram required hatası çözümü içeriğimizin sonuna geldik.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.