Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

HBO’dan Üç Yeni Game of Thrones Dizisi Geliyor!

HBO, bir değil, iki değil, tam üç yeni Game of Thrones dizisi geliştiriyor! İşte projelere dair detaylar.

George R.R. Martin’in çok satan kitaplarından uyarlanan, David Benioff ve D.B. Weiss’in yaratıcısı olduğu HBO imzalı Game of Thrones, macerasına başladığı 2011 yılından final yaptığı 2019 yılına kadar her bölümüyle çok konuşuldu. Fakat Westreros’taki işimizin bittiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Deadline’a göre HBO, yakında çekimlere başlayacak olan House of Dragon’un haricinde tam üç yeni Game of Thrones dizisi üzerinde daha çalışıyor. Söz konusu yapımlar, bizi Dorne’dan King’s Landing’e, açık denizlerden keşfedilmemiş topraklara kadar Westeros’un her bir köşesine götürecek.

game of thones dizisi

9 Voyages kod adıyla geliştirilen ilk proje, Velaryon Hanesi’nin başı ve Dalgalar Lordu Corlys Velaryon ya da bilinen adıyla The Sea Snake’i konu alacak. Bu karakter aynı zamanda Steve Toussaint tarafından House of the Dragon serisinde de canlandırılacak. Projenin arkasında, Altın Küre ve Emmy dahil birçok ödüle aday gösterilen mini dizi Roma’nın yaratıcılarından Bruno Heller bulunuyor.

10,000 Ships çalışma adına sahip olan ikinci Game of Thrones dizisi, Dorne krallığını kuran Martell Hanesi’nin atası savaşçı Prenses Nymeria‘yı merkez alacak. Bu aynı zamanda Game of Thrones’ta Arya Stark’ın (Maisie Williams) kurtunun adıydı. Dizi, Game of Thrones’taki olaylardan yaklaşık 1000 yıl öncesinde geçecek.

hbo yeni game of thrones dizileri

Üçüncü ve son dizi ise Davos Seaworth (Liam Cunningham) ve Gendry Baratheon (Joe Dempsie) gibi karakterlerin doğduğu Westeros’un başkenti King’s Landing‘de bir gecekondu mahallesi olan Flea Bottom‘da geçecek.

Bu projeler henüz geliştirme aşamasındayken, duyurulan ilk Game of Thrones dizisi House of Dragon’un çekimleri yakında başlayacak. Game of Thrones’un yaklaşık 300 yıl öncesini konu alacağı bilinen seri, ‘Ejderhaların Dansı’ olarak bilinen Targaryen iç savaşının hikayesini anlatacak. 10 bölümlük dizinin oyuncu kadrosunda Toussaint’ın yanı sıra Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D’Arcy ve Matt Smith gibi isimler de yer alıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.