Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GTA 6 Hakkındaki Önemli Bir İddia İçeriden Çürütüldü!

Rockstar Games'e yakın bir kaynak, GTA 6'nın geliştirme sürecinin yeniden başlatıldığına dair iddialar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yakın zaman önce resmi olarak yapım aşamasında olduğu açıklanan GTA 6, merak uyandırıcı iddia ve sızıntılara sahne olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan yeni bir söylentiye göre oyunun geliştirme süreci yeniden başlatıldı.

Aynı iddiaya göre 2020’de GTA 6’nın yüzde 70’i tamamlandı, ancak geliştirici Rockstar Games, çalışmalara sıfırdan başlamak için projeyi rafa kaldırdı. Bunun nedeni olarak ise Red Dead Redemption 2‘nin görev tasarımına yönelik bazı eleştiriler gösteriliyor.

GTA 6’nın Geliştirme Süreci Yeniden Başlatıldı İddiası

GTA 6 ne zaman çıkacak

Fakat stüdyonun, neredeyse tamamlanmış bir oyunu çöpe atıp, her şeye yeniden başlama ihtimali pek mantıklı gelmiyor. Ayrıca RDR2 konusu da pek tutarlı değil. Zira oyun Metacritic’te 97 puanla tüm zamanların en yüksek puanlı oyunlarından biri konumunda. Rockstar Games’e yakın bir sızıntı kaynağı olan Tez2 de bu söylentiye inanmıyor.

“Rockstar’ın çalışma koşullarını iyileştirdiğini ve sıkıntıyı azaltmaya çalıştığını duyduğunuz şimdiki zamanlarda, piyasaya sürülmesinden bir veya bir buçuk yıl sonra geliştirme sürecinin yeniden başlatıldığını gerçekten düşünüyor musunuz” diyen Tez2, GTA 6 çıkış tarihinin 12 ila 18 ay uzakta olduğunu öne sürüyor.

Yeni GTA Oyunu 2025 Yılına Kadar Çıkmayabilir

GTA 6 söylentisi

Son dönemde ortaya atılan tek GTA 6 söylentisi bu değil. Daha önce bildirdiğimiz gibi, Grand Theft Auto 6’ya ait olduğu iddia edilen bir ekran görüntüsünün sızdırıldığı öne sürüldü. Görüntüdeki konumun, Hollywood, Florida yakınlarındaki bir Amerikan banliyösünden esinlendiği belirtildi, ancak bu iddia da diğerleri gibi resmi olarak onaylanmadı.

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusunun cevabı şimdilik belirsiz. Video oyun haberciliğinin en güvenilir isimlerinden Bloomberg muhabiri Jason Schreier, Grand Theft Auto 6’nın hala geliştirme aşamasında olduğunu ve 2025 yılına kadar çıkmayabileceğini söylemişti. Oyuna dair yeni bilgiler edindikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.