GTA 5’in Yeni Nesil Sürümü 2022’ye Ertelendi

Başlangıçta bu yılın kasım ayında piyasaya sürülmesi planlanan GTA 5'in yeni nesil sürümü, dört aylık bir rötar yedi. Dün gerçekleşen PlayStation Showcase sırasında fragmanı gösterilen oyun, Mart 2022'de çıkış yapacak.

Dün gerçekleşen PlayStation Showcase 2021, oyun dünyası için çok önemli gelişmelere sahne oldu. 40 dakikalık sunumda God of War Ragnarok ve Gran Turismo 7 gibi PlayStation Studios oyunlarının yanı sıra üçüncü taraf yapımlara da göz atma şansı yakaladık. Etkinlikte bazı erteleme haberleri de vardı. Bunlardan biri de GTA 5 yeni nesil sürümü için oldu.

Başlangıçta 11 Kasım’da piyasaya sürülmesi beklenen oyun, planlandığı tarihte raflardaki yerini alamayacak. PlayStation Showcase sırasında paylaşılan fragmanda, GTA 5 yeni nesil sürümünün Mart 2022‘ye ertelendiği duyuruldu. Rockstar Games’in açıklamasına göre gecikmenin sebebi, oyunun ekstra birkaç ince ayara daha ihtiyaç duyması.

GTA 5 Yeni Nesil Sürümü İçin Yayınlanan Fragman

GTA 5 PS5 ve Xbox Series X/S sürümü, bazı performans geliştirmeleri de dahil olmak üzere bir dizi teknik ve grafiksel iyileştirme içerecek. Expanded And Enhanced Edition adındaki yeni nesil sürüm, PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında 4K60 FPS‘te çalışacak. Elbette tüm bu özellikler, GTA Online için de geçerli olacak.

Öte yandan PlayStation Plus üyeleri, GTA PS5 sürümü çıkana kadar GTA Online’ın PS4 sürümünde her ay 1 milyon dolarlık oyun içi para birimi dahil ek bonuslardan yararlanmaya devam edebilecekler. Bu arada yeni nesil GTA Online, piyasaya çıktıktan ilk üç boyunca yalnızca PS5 oyuncularına ücretsiz olarak sunulacak.

GTA 5 PS5 ve Xbox Series Sürümü Teknik ve Grafiksel İyileştirmelere Sahip Olacak

GTA 5 yeni nesil sürümü ne zaman çıkacak

PlayStation 4’te PS Plus üyesiyseniz, GTA Online PS5 versiyonu çıkana kadar her ayın başında PS Store’u ziyaret ederek 1.000.000 dolar GTA parası alabilirsiniz. Yayınlandıktan tam 9 sene sonra yeni bir konsol neslinde daha yayınlanmaya hazırlanan GTA 5, Expanded And Enhanced Edition sürümü ile Mart 2022‘de çıkış yapacak.

PlayStation Showcase 2021 sırasında duyurusu yapılan önemli oyunlara buradan göz atabilirsiniz.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol