Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Her Yaşta Genç Hissettiren Netflix Lise Dizileri (2022)

İzlerken keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak en iyi Netflix lise dizileri listesi ile karşınızdayız. İşte siz değerli okuyucularımız için seçtiğimiz birbirinden güzel yapımlar!

Günümüzün en çok tercih edilen dijital yayın platformu olan Netflix, farklı tür ve temalarda yüz binlerce diziye sahipliği yapıyor. Lise dizileri ve gençlik dizileri de bunlardan biri. Elbette bu konu herkese hitap etmeyecektir, ancak sosyal medyada yarattıkları etkiye baktığımızda hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Biz de sizler için mutlaka izlenmesi gereken en iyi Netflix lise dizileri listesi hazırladık. Bu yapımlar, gençlikle alakalı olsalar da, aslında her biri farklı bir anlatı ve temaya sahip. Zaten asıl ilgi çeken de bu unsur olsa gerek. Ayrıca liseyle ilgili dizileri sevmek için illa genç olmanıza da gerek yok. Şahsen diplomamı aldıktan yıllar sonra bile lise ve gençlik dizileri hala en sevdiğim konseptler arasında.

Şu anda Netflix’te izleyebileceğiniz tonlarca lise konulu dizi var. İşte bunlar arasından sizler için seçtiklerimiz!

En İyi Netflix Lise Dizileri

Ateşböceği Yolu / Firefly Lane

YouTube video

Kristin Hannah’nın aynı adlı romanının dizi uyarlaması, iki en yakın arkadaş Kate Mularkey ve Tully Hart’ın 1970’lerde lisede başlayan ilişkilerini konu alıyor. Birbirlerine hem iyi hem de kötü zamanlarda destek olan dostlar, gençliklerinde kurdukları bağı 40’lı yaşlarında da korumaya devam eder. Dizinin oyuncu kadrosunda Katherine Heigl, Sarah Chalke, Ben Lawson gibi isimler yer alıyor.

How to Sell Drugs Online (Fast)

YouTube video

Gerçek olaylardan esinlenen bu Alman dizisi, eski kız arkadaşı Lisa’yı geri kazanmaya çalışan 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin, en iyi arkadaşı Lenny ile birlikte yatak odasından Avrupa’nın en büyük çevrimiçi uyuşturucu ağını nasıl yarattığının hikayesini anlatıyor.

Love Alarm

YouTube video

Chon Kye-young’un aynı adlı dijital çizgi romanına (Webtoon) dayanan bu Kore Netflix dizisi, Yakınlardaki biri ondan hoşlandığında kişiye haber veren bir uygulamanın etrafında dönüyor. Uygulama, kişisel sorunlarıyla başa çıkmaya çalışan Kim Jo-jo’yu iki sınıf arkadaşıyla bir aşk üçgenine sokar.

Mortel

YouTube video

Bu karanlık Fransız dizisinde Sofiane, Victor ve Luisa adlı üç lise öğrencisi, doğaüstü tehlikeli bir anlaşma yapıyorlar ve birlikte Sofiane’in kayıp kardeşine ne olduğunu anlamaya çalışıyorlar. Mortel, suç teması ile Netflix lise dizileri arasında öne çıkmayı başarıyor.

Ragnarok

YouTube video

İskandinav mitolojisinden ilham alan bu Norveç dizisi, küresel ısınmanın neden olduğu tuhaf hava olaylarının yaşandığı kurgusal Edda kasabasında geçiyor. Kasaba kirlilik ve eriyen buzullar tehdidiyle karşı karşıya kalırken, yalnızca Thor’un güçlerine sahip olan bir gencin Edda halkını kurtarabileceği ortaya çıkıyor.

Blood & Water

YouTube video

Netflix’in Güney Afrika’daki ikinci orijinal dizisi, bebekten kaçırılan ablasını bulmaya çalışan 16 yaşındaki lise öğrencisi Puleng’in etrafında dönüyor. Blood & Water, diğer gençlik dizileri ile benzerlik taşısa da, Güney Afrika için büyük bir sorun olan insan kaçakçılığını merkezine alarak bu türe derin bir bakış açısı getiriyor.

The Rain

YouTube video

Netflix lise dizileri listemizin bu basamağında The Rain var. Bu kıyamet sonrası Danimarka dizisinde iki genç kardeş Simone ve Rasmus, yağmurla yayılan bir virüsün neredeyse tüm İskandinavya’yı yok etmesinden beş yıl sonra hayatta kalanlardan oluşan bir ekiple birlikte dünyayı dolaşıyorlar.

Tehlikeli Oyun / We Are the Wave

YouTube video

Todd Strasser’in The Wave adlı romanından ilham alan 6 bölümlük Alman Netflix dizisi, bir grup idealist ve isyankar gencin etrafında şekilleniyor. Toplumsal eşitsizliğe karşı kendi aralarında bir topluluk kuran gençler, milliyetçiliğe karşı idealist bir isyan başlatır, ancak bu eylemler daha sonra tehlikeli bir hal alır.

Riverdale

YouTube video

Archie çizgi romanlarından uyarlanan bu Netflix gençlik dizisi, bir kasabada yaşanan gizemli olayları konu alıyor. Archie, Betty, Veronica ve Jughead isimli gençler, kendi hayatlarıyla doğrudan ilgili olan bu gizemleri çözmeye çalışıyorlar.

Ölmek İçin 13 Sebep / 13 Reasons Why

YouTube video

Netflix lise dizileri listemizin son sırasında, platformun en ünlü yapımlarından biri olan 13 Reason Why bulunuyor. Hannah Baker, intiharının ardından sınıf arkadaşlarına ölümünden sonra 13 kaset gönderir ve yavaş yavaş hepsi düşüncesiz eylemlerinin onun ölümüne nasıl yol açtığını keşfetmeye başlar.

Mutlaka İzlemeniz Gereken Diğer Netflix Lise Dizileri

netflix lise dizileri

 • October Faction
 • The Society
 • Black Lightning
 • Julie and the Phantoms
 • Atypical
 • Outer Banks
 • Big Mouth
 • The End of the F—ing World
 • Daybreak
 • Teenage Bounty Hunters
 • Chilling Adventures of Sabrina
 • American Vandal
 • Dawson’s Creek
 • Cobra Kai
 • Derry Girls

Peki, siz Netflix lise dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Netflix’teki en iyi gençlik dizisi hangisi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Netflix zombi dizileri listemize göz attınız mı? Ayrıca Netflix’teki en iyi bilim kurgu dizileri ve savaş filmleri hakkındaki içeriklerimiz de ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.