Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elden Ring Easy Anti-Cheat Nasıl Kapatılır?

Elden Ring, diğer çevrimiçi oyunlarda olduğu gibi hileyi ve mod kullanımını engellemek için Easy Anti-Cheat (EAC) özelliğine sahip. Fakat bu sistem bazı performans sorunlarına yol açabiliyor. İşte hile önleme yazılımını kapatmak için yapmanız gerekenler.

Elden Ring Easy Anti-Cheat nasıl kapatılır sorusunun cevabı pek çok oyuncu tarafından merak ediliyor. Geliştirici FromSoftware, çevrimiçi oyunda adil rekabeti sağlamak ve hile yapılmasını önlemek için oyuna anti hile sistemi yerleştirdi, ki bu günümüzdeki hemen hemen her online oyunda olan bir şey.

Easy Anti-Cheat, yalnızca Elden Ring hilelerini değil, aynı zamanda mod kullanımını da engelliyor. 60 FPS sınırını kaldıran veya oyunu duraklatmanızı sağlayan modlar, şu anda en çok talep görenler arasında, ancak bunların düzgün çalışması için oyunun yerleşik Easy Anti-Cheat özelliğini devre dışı bırakmanız şart.

Bunu yaptığınızda Elden Ring’i yalnızca çevrimdışı modda oynayabilirsiniz. Ayrıca banlanma riskinin olduğunu da belirtelim. FromSoftware, çevrimiçi olduğunuz sırada çevrimdışıyken uyguladığınız modları ve hileleri tespit ederse sizi yasaklayabilir. Elden Ring’e başlamadan önce bilgisayarınızın internet bağlantısını kesmek de bir çözüm yöntemi, ancak oyunu her oynamak istediğinizde bunu yapmak istemeyebilirsiniz.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Elden Ring Easy Anti-Cheat özelliğini nasıl devre dışı bırakabileceğinize geçelim.

Elden Ring Easy Anti-Cheat Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Elden Ring Easy Anti-Cheat
Elden Ring Easy Anti-Cheat özelliğini devre dışı bıraktığınızda çevrimdışı modun açıldığına dair bir bildirim alacaksınız.

Bu kılavuzumuz Steam sürümü için geçerlidir:

 1. Elden Ring’i kurduğunuz Steam kitaplığı konumuna gidin.
 2. Steamapps > ELDEN RING > game adımlarını takip edin.
 3. start_protected_game.exe dosyasını başka bir adla yeniden adlandırın (Örneğin; dosya adının sonuna “_original” ibaresini ekleyebilirsiniz.)
 4. elden_ring.exe dosyasının bir kopyasını oluşturun.
 5. Yeni oluşturulan kopyayı start_protected_game.exe olarak yeniden adlandırın.
 6. Oyunu Steam üzerinden normal şekilde çalıştırın.

Bu talimatları yerine getirdikten sonra Elden Ring’de çevrimdışı modun etkinleştirildiğine dair bir mesaj göreceksiniz. Artık hile önleme yazılımı çalışmadan oyunu deneyimleyebileceksiniz, ancak çevrimiçi oyuna katılamayacaksınız.

Oyunu yeni yüklediyseniz ve biraz zorlanıyorsanız Elden Ring başlangıç ​​kılavuzumuza bir göz atmalısınız. Ayrıca kendinize uygun en iyi karakteri seçmek için sınıf rehberimizi ve oyunun başlangıcında mutlaka toplamak isteyeceğiniz eşyaları sıraladığımız listemizi de ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.