Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DOOM’un Yaratıcısı John Romero’dan Yeni FPS Oyunu!

DOOM'un arkasındaki isim olan John Romero, Unreal Engine 5'ten güç alacak yeni bir FPS oyunu yapacak.

Karı koca Brenda ve John Romero, video oyun dünyasında en çok bilinen iki isim diyebiliriz. Aile şirketi olarak başlayan id Software’in kurucu ortağı olan Romero adı, Doom, Quake ve Wolfenstein gibi ufuk açıcı FPS oyunlarıyla yakından bağlantılı. Bu arada Brenda Romero, Jagged Alliance ve Wizardry serisi üzerinde çalıştı ve en son strateji oyunu Empire of Sin’i piyasaya sürdü.

John Romero yeni bir FPS oyunu üzerinde çalışmaya başladı. Bu ifade, bu makalenin başındaki kafatası görüntüsünü de göreceğiniz Romero Games web sitesinden geldi. Bu kafatası oyun için bir konsept sanat değil; stüdyonun logosunun bir parçası. Stüdyo, oyunu tasarlamak için birden fazla rol için işe alım yapsa da, bu yeni oyunun neler sunacağı geldiği hakkında temelde hiçbir şey bilmiyoruz.

John Romero’dan Yeni FPS Oyunu

John Romero

Oyunun, Unreal Engine 5’in “en gelişmiş teknolojisi” üzerine inşa edilmiş “büyük bir yayıncı” ile ortaklaşa oluşturulacağını biliyoruz. Yeni Romero Games FPS oyunu, şu anda yapım aşamasında olan tek Unreal Engine 5 projesi değil. Epic Games, Nisan ayında Unreal Engine 5’i halka sundu ve yenilenen motor için teknik demolar olarak hizmet veren iki başlangıç ​​projesini içeriyordu.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un benzerliklerinin yer aldığı The Matrix Awakens, etkinliğin en önemli unsurlarından bir tanesiydi. Diğeri, insansılar ve botlarla temel bir nişancı olan Lyra’ydı; belki de John Romero’ya en başta ilham veren şey buydu. Motorun piyasaya sürülmesinden önce, Souls’tan ilham alan Black Myth: Wukong, Unreal 5’i etkileyici fragmanlarla gösterdi.

Çin yapımı oyun şu anda tüm oyunlarda en çok beklenen oyunlardan biri. Yaklaşan diğer Unreal Engine 5 oyunları arasında, bir süredir Steam’in en çok istek listesine giren oyunu olan The Day Before da mevcut. Hatta merakla beklenen Kingdom Hearts 4 bile Unreal 5’e geçti; ;lk tanıtım fragmanı önceki motorla oluşturulmuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.