Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Kingdom Hearts 4 Gücünü Unreal Engine 5’ten Alacak

Ayrıca oyunun Unreal Engine 5 kullanmasına rağmen duyuru fragmanının UE4 kullanılarak motor içinde işlendiği de doğrulandı.

Unreal Engine 5’i kullanacak olan en yeni oyun doğrulandı. Square Enix, Unreal Engine 5 üzerine inşa edilecek Kingdom Hearts 4‘ü resmi olarak duyurdu. Famitsu ile konuşan aksiyon RPG geliştiricileri, oyunun ilk geliştirme aşamasında Unreal Engine 4 kullanıyor olsa da, oyunun tamamen yeni motora geçiş yapacağını doğruladı.

Unreal Engine 5, uzun süre erken erişimde kaldıktan sonra tam olarak piyasaya çıktığında sektördeki geliştiriciler, gelecek oyunlarının geliştirilmesi için yeni nesil araç setini benimsemeye başladı. Bir sonraki Tomb Raider, bir sonraki The Witcher, bir sonraki Mass Effect, The Coalition ve daha pek çok şey dahil olmak üzere, Epic’in yeni ve geliştirilmiş motorunu kullanacak.

Kingdom Hearts 4’ün Grafikleri Seride Devrim Yaratacak

Kingdom Hearts 4

Japon yayın kuruluşu “Tam oyun Unreal Engine 5 ile yapılacak ve aydınlatma ve detay kalitesi birkaç seviye daha yüksek olacak” dedi. İlginç bir şekilde, oyunun duyuru fragmanı da Unreal Engine 4 kullanılarak motor içinde oluşturuldu. Yani oyunun grafikleri görünenden çok daha iyi olacak.

Kingdom Hearts 4, gelişimi için Unreal Engine 5’i kullanacak olan tek büyük Square Enix oyunu değil. Bir yıl önce Dragon Quest 12: The Flames of Fate‘in de motoru kullanacağı duyurulmuştu. Dördüncü oyuna gelince şu anda çıkış tarihi, hangi platformlar için çıkacağı veya oyuncuları hangi yeni dünyalara götüreceği hakkında hiçbir ayrıntı yok.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.