Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Unreal Engine 5 Yayınlandı; Oyunlarda Yeni Nesile Geçiyoruz!

Unreal Engine 5 ile daha gerçekçi görseller ve daha kolay oyun geliştirme yetenekleriyle son hız yeni nesil oyunlara geçiş yapıyoruz.

Unreal Engine 5, yaklaşık bir yıllık erken erişimden sonra nihayet yayınlandı. Epic Games, hem daha fotogerçekçi görseller hem de kullanımı daha kolay içerik oluşturucu araçları vaat eden UE5’i resmi olarak yayınladı.

Yeni Unreal Engine’in en belirgin yükseltmeleri, 3B işlemenin temellerini etkileyecek. Nanite geometri sistemi, üreticilerin zarif bir şekilde ölçeklendirirken ve oynanabilir kare hızlarını korurken her biri milyonlarca çokgen içeren nesneleri kullanmalarına olanak tanıyacak. Bu arada Lumen, günün saatinden bir karakterin el fenerine kadar her şeye uyum sağlayan dinamik küresel aydınlatma sağlayacak. Unreal Engine 5, gerçek hayattaki kadar doğal ışıklandırmayla son derece ayrıntılı sahneler oluşturabilecek.

Unreal Engine 5 Gücüyle Gerçek Yeni Nesil Oyunlara Geçiyoruz

Unreal Engine 5

Oynadığınız oyunları da etkilemesi gereken bazı Unreal Engine 5 sahne arkası iyileştirmeler de yapıldı. Hem alanları otomatik olarak bölen (aktarmalarını kolaylaştırmak için) hem de birden fazla geliştiricinin aynı bölgede aynı anda çalışmasına izin veren sistemler sayesinde geliştiricilerin açık dünya oyunları yapması artık çok daha kolay olacak. Harici düzenleyicilere başvurmadan modeller, animasyonlar ve ses oluşturmak için yeni ve yükseltilmiş araçlar da yayınlandı ve video veya hareketsiz görüntü yapan şirketler, normalde zaman alan bir çevrimdışı oluşturucu gerektiren çok yüksek kaliteli çıktılar üretebilecek.

Oyunların yeni motoru kullanması biraz zaman alacak. En iyi ihtimalle, stüdyoların motoru test etmek ve projeleri üzerinde çalışmaya başlamak için bir yıldan az zamanı oldu. Black Myth: Wukong (ilk duyurulan Unreal Engine 5 oyunlarından biri) bile 2023’e kadar mevcut olmayacak ve bir sonraki The Witcher oyununun çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Yine de yeni oyun motoru lansmanı, bir sonraki oyun dalgası ve video özel efektleri için sahneyi etkili bir şekilde hazırlayacak. PlayStation 5, Xbox Series X/S ve en yeni PC ekran kartlarından daha iyi yararlanan oyunlardan gerçekçilikte önemli bir sıçrama görebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.