Diablo 2 Resurrected İnceleme

Kimimizin çocukluğuna, kimimizin gençlik dönemine damga vuran Diablo 2'nin yeniden yapımı olan Diablo 2 Ressurrected'e yakından bakıyoruz. Nasıl olmuş?

Diablo 2 Resurrected inceleme yazıma geçmeden önce çalışma kültürü hakkında devam eden iddialarla ilgili olarak şu anda Activision Blizzard’da neler olup bittiğini sizlere özetlemek istiyorum. Diablo 2 Resurrected İnceleme yazısından bağımsız olarak size bu bilgileri vermeye kendimi zorunlu hissettim. California Adil İstihdam ve Barınma Departmanı’nın (DFEH) şirkete karşı devam eden davasında, aşırı derecede kötü işyeri kültürü olduğu bildirildi. Activision Blizzard’a karşı açılan davada listelenen ayrıntılar da dahil olmak üzere, şu ana kadarki işlemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen önceki haberlerimize, buradan, buradan ve buradan göz atın.

Diablo 2 Resurrected ile Blizzard ve Vicarious Visions ekibi imkansız olduğunu düşündüğüm bir şey yaptı, Diablo 2’yi zihnimin hatırladığı şekilde başarıyla yeniden yarattı. Bugün orijinal oyuna dönüp baktığımda, bu yeniden yapımın eski grafikleri ustaca yeniden yaratması, korkunç fantezi ortamlarını ve ölümcül patronları tam hatırladığım gibi sergilemesi gerçekten büyüleyici.

Tabii ki, orijinal oyunun grafikleri 2000’de böyle görünmüyordu ve bugün onları izlemek bana bambaşka bir keyif verdi. Diablo 2 Resurrected, tarihin en önemli ve etkili oyunlarından birinin hem seriye ilk kez giriş yapanlar hem de eski oyuncular tarafından deneyimlenmesi gereken inanılmaz bir yenilenmesi olmuş.

Diablo 2 Resurrected İnceleme

Diablo 2 Resurrected İnceleme

Büyüleyici Grafik ve Karakter Tasarımları

Diablo 2 Resurrected‘deki en önemli değişiklik elbette 4K çözünürlüğe kadar çıkabilen grafik kalitesi oldu. İlk bakışta, yeni grafikler sizi çok fazla etkilemezse şaşırmam. Kendi kendime, “Zaten aşağı yukarı grafikler böyleydi…” dedim ama bu fikrimi hızlıca değiştirdim.

Ayrıca nostalji meraklıları için ve farkı görmek isteyen oyuncular için, oyunu durdurmadan yani gerçek zamanlı olarak tek bir tuş ile eski grafikler ve yeni grafikler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu özellikle çok zaman harcadım, her yeni bölüme geçtiğimde eskiyi yeniyle karşılaştırırken ağzımı açık bırakan anlar yaşadım. Eski grafikler bugün korkunç görünse ve uzun süre bakmak zor olsa bile, Vicarious Visions’ın grafik yükseltmesinin başarısını da gözler önüne serer nitelikte.

Yeni görseller eski vizyona inanılmaz derecede sadık ve kritik birimlerin garip göründüğü Warcraft 3: Reforged ile gördüğümüz önemli yanlış adımlardan neredeyse hiçbiri yok. Bir tür teknik simya kullanarak, yeni oyun doğrudan eskinin üzerine yerleştirilmiş ve nefes kesici.

Hayat Kolaylaştıran Yenilikler

Bu, Diablo 2’nin bir kontrolcü yardımıyla ilk kez oynanabildiği bir yapım ve sorunsuz, sezgisel ve duyarlı bir şekilde tasarlanmış. Tuşlara çok kolay bir şekilde yeteneklerimizi atayabiliyoruz ve çok rahat bir deneyim yaşayabiliyoruz. Bir Diablo oyununda beni faremden ve klavyemden ayırmanız zor olsa da, kullanım kolaylığı nedeniyle ilk defa kontrolcü kullanırken bu kadar cezbedildim.

Diablo 2 Resurrected‘de yapılan küçük değişiklikler, oyunculara birkaç yaşam kalitesi iyileştirmesi sağlamış. Zindanlardaki birçok bozuk para yığını göz önüne alındığında tıklamak yerine sadece üzerlerine yürüyerek altınları alabiliyoruz, gerçek bir nimet olmuş.

Ayrıca listemizdeki diğer karakterlere eşya göndermek için ortak bir saklama alanına sahibiz, bu da daha önce eşyaları taşımak için çok fazla oyun takası gerektireceğinden çok fazla zaman ve enerji tasarrufu sağlamış. Son olarak, birkaç diğer seçenek, bir düğmeyi basılı tutmak zorunda kalmadan yere düşen eşyaların ortaya çıkması gibi çok yararlı özellikler oyuna eklenmiş. Bu değişikliklerin hiçbiri temel Diablo 2 mekaniklerini değiştirmeden, deneyimin keyfini çıkarmayı kolaylaştırmış.

Diablo 2 Resurrected İnceleme

Diablo 2’nin Özü Tamamen Korunmuş

İyi ya da kötü, Diablo 2 Resurrected, oyunun özüne dokunmamış. Hala Maggot Lair’deki sıkışık geçitlerden rahatsızım. İzometrik ortamlar sayesinde, talihsiz bir tıklama beni doğrudan ölümüme götürdü. Baal öldüğünde ve birkaç set eşya düştüğünde vücudumu bir heyecan dalgası sardı. Onları tanımlayıp çöp olduklarını fark ettiğimde ise yaşadığımız umutsuzluğu size tarif edemem. Oyun deneyiminin tamamı, bir veya iki tuş üzerinde ağlayarak, bir alandan diğerine yürüyerek geçtiğinizde bugün oldukça eskimiş gibi hissedebilirsiniz. Hiçbir şey yeniden dengelenmemiş, bu nedenle bazı sınıf yapıları diğerlerinden çok daha güçlü kalmış.

Bununla birlikte, Diablo 2’nin basit özü; yeni beceriler kazanmak, hiç bitmeyen ganimet keşfi bunca yıl sonra beni yine fazlasıyla eğlendirdi. Geçmişte olduğu gibi, oyuncular ganimet yığınları toplarken çeşitli sınıfları ve yapıları keşfetmeye teşvik ediliyor ve bu da büyülü çekiçleri döndüren paladinlerden, baron druidlere kadar her türlü olasılığı mümkün kılıyor. Birlikte oynayacak arkadaşlarınız varsa, kabusları birlikte üstlenmek ve ödülleri paylaşmak, deneyim daha da eğlenceli hale getiriyor.

Diablo 2 Resurrected İnceleme Sonucu

Diablo 2 Resurrected, orijinal oyunun neden diğer tüm ARPG oyunlarının yargılandığı standart olarak kaldığını gözler önüne seren bir yapım. Hizmet olarak oyun modeline dönüşürken türün temeli haline gelen pek çok mekanik ve sürekli gelişen içerikle gelmese de, tüm oyunların sonsuza kadar akılda tutulması gerekmez. Diablo 2 Resurrected, Blizzard’ın klasiğinin bugün bile hala oynanabilir bir yapım olduğunu kanıtlamış.

İster cehenneme ve ötesine ilk girişiniz, ister bininci saatiniz olsun, Diablo 2 Resurrected’ı mutlaka oynamalısınız.

Oyunu satın almak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol