Blizzard Entertainment’ta Önemli Bir Ayrılık Daha Yaşandı

Blizzard Entertainment önemli bir çalışanını daha kaybetti. Overwatch 2'nin baş yapımcısı Chacko Sonny şirketten ayrıldı.

Uzun zamandır Blizzard Entertainment‘ı neredeyse sadece stüdyonun sorunları bağlamında duyuyoruz. Bu seferki haberimizde farklı değil. Şirket önemli bir çalışanını daha kaybetti. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Overwatch serisinin baş yapımcısı olarak görev yapan Chacko Sonny şirketten ayrılma kararı aldı. Geliştirici ayrıca yaklaşmakta olan oyun üzerindeki çalışmaları da denetleyen isimdi.

Bir Blizzard Entertainment sözcüsü tarafından onaylanan Chacko Sonny, cuma günü şirketten ayrılacak. Geliştirici, Blizzard’ın diğer çalışanlarına hitaben yazdığı bir mektupta, bu ekiple çalışmanın bir zevk ve ayrıcalık olduğunu belirtti. Stüdyonun yeni başkanları, sırasıyla Jen Oneal ve Mike Ybarra, Chacko Sonny’den en üstün sıfatlarla bahsetti. Duyuruların hiçbiri şirketin son sorunlarına değinmedi. Sonny de kararının gerekçesini açıklamadı.

Blizzard Entertainment

Blizzard Entertainment’ta Ayrılık Üzerine Ayrılık

Stüdyonun birkaç anonim çalışanı, Bloomberg’e Sonny’nin herhangi bir tartışma nedeniyle ayrılmadığını açıkladı. Takımın saygın bir üyesi olduğu söylendi ve aleyhinde herhangi bir suçlamada bulunulmadı. Ayrıca Overwatch üzerinde çalışan geliştiriciler grubunda durumu stabilize etmekten sorumlu kişi olarak tanımlandı. Bu takım, oyunun gelişimini denetleyen Jeff Kaplan’ın ayrılmasından sonra kötü bir durumdaydı.

Bu isim, stüdyodan ayrılan bir diğer önemli çalışan oldu. Dün, baş hukuk görevlisi olarak görev yapan Claire Hart da ayrıldığını duyurmuştu. Daha önce Blizzard’ın CEO’su J. Allen Brack, diğerleri arasında şirkete veda etti. Buna karşılık, Diablo 4’ün yaratılmasında önemli rol oynayan iki çalışan işten atıldı.

Bakalım bu son olaylar Activision Blizzard’ı nasıl etkileyecek?

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol