Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Amouranth 2 Milyon Dolarlık Activision Blizzard Hissesi Aldı

Popüler Twitch yayıncısı ve içerik yaratıcısı Amouranth, yaklaşık 2 milyon dolar değerinde Activision Blizzard hissesi satın aldı.

Popüler Twitch yayıncısı Amouranth, ürettiği içeriklerden ve yaptığı yayınlardan bir servet kazandı ve bu parayı iyi bir şekilde kullandı. Yayıncı, çeşitli sektörlerde yaptığı çeşitli yatırımlar hakkında kamuoyu önünde konuşarak hayranlarına benzin istasyonu satın almak, rap albümü yapmak ve plastik top üreten bir şirkete yedi rakamlı yatırım yapmak gibi iş hareketleri hakkında bilgi verdi. Bugün ise direkt olarak oyun sektörüne yatırım yaptığını duyurdu.

Amouranth, Activision Blizzard hissesinden yaklaşık 2 milyon dolar satın aldığını ve toplamda 1.904.028 dolar harcadığını Twitter‘da açıkladı. Ünlü isim, ilk gönderisinde Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almayı planladığı takdirde yatırımından yaklaşık yüzde 20’lik bir getiri elde etmeyi beklediğini açıkladı. Takip eden bir gönderide, kadın resimlerinin meyve resimlerine dönüştüğünü gören World of Warcraft sansürünü tersine çevirerek “kadınların objeleşmesini önlemek” için bir Activision Blizzard yönetim kurulu koltuğunda yer almak istediğini söyledi.

Amouranth, Satın Alımdan Kar Etmek İstediğini Belirtti

Amouranth

Activision Blizzard şu anda tartışmalara saplanmış durumda. Şirket, işyerinde ayrımcılığa ve cinsel tacize ilişkin davalar tarafından eleştirildi ve bu da bazı önemli Activision Blizzard çalışanlarının kovulmasına veya istifa etmesine neden oldu. Bunu göz önünde bulundurarak, Amouranth’ın bazı hayranları onun video oyunu yayıncısına bu kadar büyük miktarda yatırım yapma kararını sorguladı.

Amouranth bazı hayranlara daha ciddi yanıtlar verdi ve “satın alma işleminden” yararlanmak istediğini ancak Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması gerçekleşmese bile 24.000 hisseyi 79.34 dolardan satın almanın kötü bir fiyat olmadığını açıkladı. Ne de olsa Activision Blizzard şu anda harika bir noktada olmasa da, şirket oyun endüstrisinde ve Call of Duty, Diablo, World of Warcraft gibi dünyanın en popüler markaları ile sektörde hala önemli bir yere sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.